جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

مدیریت صحیح ، راهکار جلوگیری از ورود خرافه به آیین های مذهبی است - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیریت صحیح ، راهکار جلوگیری از ورود خرافه به آیین های مذهبی است

مدیریت صحیح و جایگزین کردن برنامه های صحیح منطبق با دین ، راهکارهای موثر در جلوگیری از ورود خرافه و باورهای نادرست به آیین های مذهبی است .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین ˈ سیدصابر جباری ˈ روز یکشنبه در گردهمایی علما و روحانیت بهشهر که در فرمانداری این شهر برگزار شد اظهار کرد : متاسفانه در سال های اخیر جلسات و نشست های مذهبی بدون منبرو خطابه روحانیون و توجه صرف به مداحی ها برگزار می شود که این برنامه ها ، دارای خاصیت فرهنگی نیست .

وی بیان کرد : هیات های مذهبی نباید فقط به سینه زنی و زنجیر زنی در جلسات مربوط به عزاداری امام حسین ( ع) اکتفا کنند و لازم است در این مجالس از منبر و حدیث و خطابه روحانیون نیز استفاده شود .

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری افزود : یکی از مواردی که در سال های اخیر رواج فراوانی یافته است ، گسترش خرافه ها و بدعت های نادرست در مراسم عزاداری امام حسین است .

حجت الاسلام والمسلمین جباری افزود : برای حذف بدعت از آیین عزاداری باید کار فرهنگی انجام شود.

وی این رسالت را بر دوش دستگاه های فرهنگی دانست و افزود: همه باید تلاش کنیم چهره ای زیبا و تصویری صحیح و خداپسندانه از وقایع محرم ترسیم شود.

امام جمعه بهشهر خواستار برگزاری باشکوه آیین عزاداری ماه محرم و اقامه نماز ظهر عاشورا شد و گفت:ظرفیت بالای هیات های مذهبی در ترویج معروفات و ترک منکرات تاثیرگذار است.

وی بیان کرد : مردم بعضی اوقات کارهایی را از روی علاقه و احساس درونی شدید نسبت به ظلم هایی که بر امام حسین (ع) و یاران با وفایش رفته، انجام می دهند که مناسب ماه محرم نیست و بیشتر بهانه ای به دشمنان اسلام می دهد تا علیه اسلام و شیعه تبلیغات منفی کنند.

وی با تاکید بر اینکه نیاز اصلی کشور توجه به آرمان ها و عبرت های عاشورا است، ادامه داد: سالار شهیدان ذلت را قبول نکرد و خود و خانواده اش را فدای اثبات حقانیت دین اسلام کرد و حالا باید این درس ها مورد توجه همگان باشد.

امام جمعه بهشهر اظهار کرد: مردم به آگاهی خوبی رسیده اند و قمه زنی، حمل علم و تمثال های عجیب و غریب تا حدود زیادی منسوخ شده اما باز هم باید مراقب بود تا بدعت و خرافه ای در عزاداری های اباعبدالله الحسین(ع) نباشد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با تاکید بر اینکه مداحان در کنار شور، حرمت مراسم عزاداری را نیز رعایت کنند، افزود: جدی ترین آفتی که اساس دین و دینداری مردم را تهدید می کند، ورود مطالبی است که هیچ گونه مدرک و پشتوانه عقلی و یا نقلی معتبر ندارد که برای جلوگیری از بروز این مشکل ، باید از خطابه و منبر روحانیون استفاده شود .