رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

مدیریت بوکس غرب مازندران در تنکابن راه‌اندازی می‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیریت بوکس غرب مازندران در تنکابن راه‌اندازی می‌شود

مدیریت بوکس غرب مازندران در تنکابن راه‌اندازی می‌شود


عضو هیئت رئیسه و مسئول کمیته فنی هیئت بوکس مازندران گفت: به‌زودی مدیریت بوکس غرب استان با محوریت تنکابن راه‌اندازی می‌شود.

مدیریت بوکس غرب مازندران در تنکابن راه‌اندازی می‌شود

احمد خالقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تنکابن اظهار کرد: با توجه به سوابق درخشان بوکس تنکابن و نظر به وجود ظرفیت‌های فراوانی که در این شهرستان برای توسعه و رشد رشته مهیج بوکس از گذشته تاکنون وجود دارد، با نظر مساعد هیئت بوکس مازندران، در هفته‌های آینده و با ابلاغ رئیس این هیئت، مدیریت بوکس غرب استان در تنکابن راه‌اندازی می‌شود.
وی بیان کرد: براساس تدوین برنامه‌های هیئت بوکس استان برای حل مشکلات فعالان این رشته ورزشی، ایجاد مدیریت بوکس غرب مازندران برنامه‌ریزی شده است و ما تلاش داریم تا این رشته که در سال‌های نه‌چندان دور در غرب استان به‌ویژه تنکابن پررونق بوده است، با رویکردهای نوین در امر توسعه ورزش بوکس به جایگاه شایسته خود برسد.

خالقی بیان کرد: در بخش استعدادیابی کمیته استعدادیابی هیئت بوکس استان برنامه‌های خوبی تدوین و به اجرا گذاشتیم و حاصل آن، حرکت رو به رشد این رشته مهیج ورزشی بوده است.

عضو هیئت رئیس بوکس مازندران گفت: یکی از برنامه‌ها و طرح‌های نوین ما، طراحی شیوه جدید برای جذب باتجربه‌ها در راستای حرکت به سمت رشد و توسعه این ورزش و پشتوانه‌سازی در آن بوده است که در گام نخست، توانستیم 60 ورزشگاه با تجربه بین 40 تا 70 سال را جذب کنیم.

این مسئول اظهار کرد: حضور باتجربه‌ها در کنار علاقه‌مندان و ورزشکاران جدید بوکس، می‌تواند تحول بزرگی برای این رشته و احیای آن در استان و منطقه باشد.

خالقی ادامه داد: بالا بردن سطح آمادگی جسمانی ورزشکاران، بالابردن سطح اعتماد به نفس و پیشگیری از پیری زودرس و رشد ورزش بوکس به صورت همگانی و قهرمانی، از اهداف اجرای این طرح‌ها است.

مسئول کمیته فنی و استعدادیابی هیئت بوکس مازندران تصریح کرد: در این طرح، فقط بحث قهرمانی را دنبال نمی‌کنیم بلکه هدف ما رشد و توسعه ورزش بوکس در کنار قهرمان‌پروری در پی بهره‌گیری از جاذبه‌های این ورزش برای افزایش سرانه سلامت و رویکرد عمومی به ورزش در جامعه است.

وی از رشد و توسعه ورزش بوکس با فعالیت بیشتر هیئت بوکس استان و ایجاد بخش استعدادیابی در غرب مازندران خبر داد و گفت: هیئت بوکس شهرستان تنکابن در فعالیت حدود سه ساله خود در غرب استان، توانست در سال گذشته به عنوان هیئت برتر معرفی شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در تیم منتخب بوکس مازندران، سه عضو از منطقه غرب استان حضور دارند که یکی از آنها در وزن 60 کیلوگرم شانس بسیار زیادی برای ورود به تیم ملی را دارد.

خالقی بیان کرد: در بحث حمایت از ایجاد باشگاه‌ها در شهرستان نیز در شیرود و خرم‌آباد تنکابن در حال راه‌اندازی باشگاه هستیم که مربیان آنها نیز در حال جذب ورزشکار در این شهرها هستند.

وی در پایان گفت: طراحی برنامه‌های نوین و پیگیری و اجرای صحیح آنها برای رشد و توسعه ورزش بوکس در کنار حمایت مسئولان در جذب اسپانسرهای بخش خصوصی می‌تواند رونق گذشته این ورزش را به آن بازگرداند و سبب افزایش سرانه سلامت جامعه شود، لذا از مسئولان شهرستان انتظار می‌رود تا هیئت بوکس را مورد توجه قرار دهند.