جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

مدیریت برجسته امام راحل انقلاب را از انحرافات مختلف نجات داد - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیریت برجسته امام راحل انقلاب را از انحرافات مختلف نجات داد

امام جمعه محمودآباد گفت: مدیریت برجسته امام راحل انقلاب را از انحرافات مختلف نجات داد.

مدیریت برجسته امام راحل انقلاب را از انحرافات مختلف نجات داد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه امروز، به بیان اندیشه‌ها و افکار امام (ره) برای مردم پرداخت و اظهار کرد: تاریخ جهان در متن خود چهره‌های اصلاح‌گر و انقلابی زیاد دید، این مصلحان در مقاطع مختلف بروز و ظهور کرده و خاستگاه فکری‌شان نیز به مکاتب متداول دنیا تعلق دارد اما در ارزیابی شعاع اثر و تنوع کارکرد، بین این انسان‌های ممتاز و استثنایی، تفاوت‌های جدی وجود دارد.

وی افزود: بعضی از مصلحان به جغرافیای خاصی تعلق داشته و بعضی نیز در مقطعی ظهور و در مقطعی افول کرده و تنها نامی از آنها در تاریخ به‎عنوان یک اتفاق ذکر می‌شود.

امام جمعه محمودآباد ادامه داد: با این تقسیم‌بندی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، از شخصیت‌های منحصر به فردی بود که هم در نوع عملکرد و رهبری و هم در عمق نفوذ و شعاع تأثیر جزو استثناهای تاریخ مصلحان ادیان توحیدی و حتی رهبران دیگر مکاتب و عرصه‌هاست.

وی اضافه کرد: جغرافیای هدف‌گیری‌شده توسط امام بزرگوار، هر چند در محدوده ایران بود اما این جغرافیا جزیره ثبات برای تحقق اهداف استکبار جهانی و اردوگاه غرب محسوب و در بهم‌ریزی معادلات این منطقه تنها له یک رژیم و شاه به‌عنوان حاکم این رژیم، مختص نبوده بلکه امام پنجه در پنجه قدرت شیطانی غرب و آمریکا، اساسی‌ترین و بغرنج‌ترین این قیام بوده است.

امام جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: تیزهوشی و مدیریت برجسته امام در یک هدایت 15 ساله، انقلاب را از انحرافات مختلفی نجات داده و بعد از پیروزی نیز در ترسیم استراتژی‌ها و عملکردها بالاترین و پیچیده‌ترین رهبری را در تدبیر قرار داده که حاصل تدابیر بلند و حکیمانه ایشان از جغرافیای کشور بیرون رفته و امروز تنها نظام مستحکم با شاکله‌ای بسیار قوی و در یک جغرافیای مشخص، استقرار یافته است.

موسوی ادامه داد: حوزه نفوذ، تصمیم‌گیری و جهت‌گیری امام (ره)، منطقه را تحت تأثیر قرار داده و جنبش‌های انقلابی منطقه‌ای و حرکت‌های بی‌نام و نشان در پهنه جهان در قاره‌های مختلف آثاری از مواضع و هدایت‌های ایشان داشته و آثار این سراسیمگی را در جنگ‌های منطقه‌ای و درگیری‌های در حال وقوع در منطقه خاورمیانه می‌توان یافت.

وی تأکید کرد: امروزه منطق امام (ره)، روح انقلابی ایشان در موضوع امت اسلامی و خط مبارزه با استکبار جهانی و درگیر شدن با سیاست‌های استعمارگران جهانی به‌عنوان یک میدان بزرگ و وسیع در منطقه جریان داشته و اردوگاه غرب و آمریکا و صهیونیست‌ها به ناگزیر خود را در دامی نهاده که آنها را قدرت بیرون آمدن از آن دام وجود ندارد.

امام جمعه محمودآباد گفت: امروز روح بلند امام (ره)، تعبد، انقلابی‌گری، دیدگاه بسیجی و جهادی، اعتماد به نصرت الهی، بی‌اعتنایی به مظاهر دنیایی، مقابله با استکبار جهانی در جامعه اسلامی و حرکت‌های انقلابی ایشان در منطقه جریان داشته و این مسیر روشن و انقلابی امروز توسط جانشین و خلف صالح ایشان، مقام معظم رهبری از مقطع رحلت تاکنون باصلابت و قدرت ادامه داشته و دارد.

موسوی در ادامه در مورد حلول ماه رمضان و ورود مسافران به مازندران، تأکید کرد: ماه رمضان در راه است و مساجد باید آماده استفاده مردم شود، هیأت‌های امنا هم دقت کنند که اذان حتماً از مأذنه‌ها پخش شود و در این ماه باید حفظ حدود الهی را داشته باشیم، نکند خدای ناکرده به بهانه مسافر بودن حریم ماه رمضان را بشکنند.

وی یادآور شد: توقع از نیروی انتظامی این است که با جدیت برخورد کنند تا کسی حریم الهی را نشکند و از دستگاه قضایی هم توقع بیشتری داریم تا در برخورد نیروی انتظامی، پای کار باشد و زحمات نیروی انتظامی را هدر ندهد.

امام جمعه محمودآباد افزود: ساماندهی دریا از دغدغه‌های مسؤولان در طول این سال‌هاست و متأسفانه نزدیک به 4 دهه از انقلاب می‌گذرد ولی هنوز یک متولی درست و حسابی در امر دریا نداریم.

موسوی ادامه داد: اگر مهمان بخواهد به مقدسات ما توهین کند ما توقع نداریم و تحمل نمی‌کنیم و انشاالله با دقت و مدیریت، این قضیه حل شود و از دستگاه قضایی می‌خواهیم که در این قضیه همراه و همگام با مسؤولان ستاد ساماندهی باشند.

وی با اشاره به اینکه از بعضی مسؤولان محمودآباد گله‌مند هستیم، گفت: برخی از مسؤولان کارهایی می‌کنند که با سایر مسؤولان همخوانی و هم‎سویی ندارد، پیگیری مطالبات مردم یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های مردم از نماز جمعه است که با جدیت این کار را پیگیری می‌کنیم.