جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

مدیرکل نوسازی مدارس : خیران طرح ها را تکمیل و به نام خود ثبت کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرکل نوسازی مدارس : خیران طرح ها را تکمیل و به نام خود ثبت کنند

ˈقربانعلی شیرزادˈ امروز به خبرنگار ایرنا گفت : بر اساس قوانین موجود اگر خیران پروژه های نیمه کاره دولتی را تکمیل کنند ، می توانند آن را به نام خودشان نام گذاری نمایند.

وی طرح های نیمه تمام را شامل واحدهای آموزشی ، استخر شنا ، سالن های ورزشی، نمازخانه، سالن های چند منظوره و دارالقرآن معرفی کرد و افزود : 99 مدرسه با 502 کلاس درس در مجموع به مساحت 82 هزار مترمربع از طرح های نیمه تمام مشارکتی است که تکمیل آن ها با توجه به محدودیت اعتبارات عمرانی در اولویت قرار دارد.

شیرزاد اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح های نیمه تمام آموزشی مازندران را 270 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : مازندران بیش از دو هزار نفر خیر مدرسه ساز دارد که تاکنون نام 780 مدرسه ساز و مدرسه یار در سامانه اداره کل نوسازی مدارس استان ثبت شده که 610 مورد از این تعداد دارای شخصیت حقوقی هستند.

وی افزود : در حال حاضر 41 طرح آموزشی با همت خیران و دولت در استان در حال ساخت است که 18طرح اختصاصی خیران و بقیه با مشارکت دولت است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران گفت : پارسال یکهزار و 249 فضای آموزشی با هفت هزار و 730 کلاس درس و یک میلیون متر مربع به وزارت آموزش و پرورش تحویل داده شد که سهم مازندران 436 کلاس در قالب 81 طرح در 51 هزار متر مربع بود.

پارسال 480 هزار دانش آموز در بیش از سه هزار و 700 مدرسه و آموزشگاه مازندران سال تحصیلی را پشت سر گذاشتند.