جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

مدیرکل بهزیستی مازندران از رشد آسیب ها در کودکان ابراز نگرانی کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرکل بهزیستی مازندران از رشد آسیب ها در کودکان ابراز نگرانی کرد

مدیرکل بهزیستی مازندران از رشد و گسترش آسیب ها در میان کودکان ابراز نگرانی کرد و گفت : پناه بردن به آموزش توانمندسازی والدین و کودکان برای مصون سازی از این آسیب ها ضروری است.

مدیرکل بهزیستی مازندران از رشد آسیب ها در کودکان ابراز نگرانی کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید سعید آرام روز سه شنبه در آئین آغاز اجرای طرح خانه و مدرسه در مدرسه شهید نوبر ساری افزود : در زمان کنونی با ورود فناوری ، روابط میان والدین و کودکان دچار فاصله شده است و به نوعی شکاف عظیمی میان اعضای کانون خانواده ایجاد شده است .
وی ادامه داد : امروز هم خانواده تک فرزندی در جامعه زیاد شده و هم به خاطر فاصله ای که میان اعضای خانواده افتاده ، فرصتی برای بیان مشکلات فرزندان وجود ندارد .
مدیرکل بهزیستی مازندران گفت : روابط اجتماعی هم در خانواده ها ضعیف شده است در حالی که توانمند شدن خانواده ها برای برقراری ارتباط کودکان و جامعه را باید فراهم کرد .
وی ادامه داد : نگرانی از رشد آسیب های مختلف جامعه و کودکان استفاده از راهی برای آموزش مقابله با این آسیب ها به کودکان را ضروری کرده است .
آرام تاکید کرد : آموزش ها باعث می شود تا خانواده ها و کودکانشان در زمینه های مختلف توانمند شوند تا در با آن مقابله نمایند.
وی جدایی و فاصله میان والدین و کودکان را آسیب جدی و مهم کانون خانواده دانست و گفت : این مساله زمینه ساز بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد را فراهم می آورد .
مدیر کل بهزیستی مازندران اجرای طرح خانه و مدرسه را راهکار آموزشی مناسب برای توانمندسازی و برقراری ارتباط اجتماعی میان والدین و فرزندانشان دانست و افزود : این آموزش ها باعث می شود تا کانون های خانواده مستحکم تر شود .
طرح خانه و مدرسه از امروز در مهدکودک نسترن و مدرسه شهید نوبر ساری آغاز شد و خانواده ها و کودکان پایه اول دبستان و پیش دبستانی در هشت هفته آموزش های لازم را برای برقرای ارتباط اجتماعی فرا می گیرند .