سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

مدیرکل اوقاف مازندران با آیت‌الله نظری دیدار کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرکل اوقاف مازندران با آیت‌الله نظری دیدار کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، صبح امروز حجت‌الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با آیت‌الله عبدالله نظری عالم برجسته مازندرانی دیدار کرد.

در این دیدار کارکنان، معاونان و روسای ستادی ادراه کل اوقاف و امور خیریه مازندران حضور داشتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در این دیدار با بیان اینکه دیدار با علما و روحانیون یکی از افتخارات کارکنان اوقاف محسوب می‌شود، گفت: استفاده از بیانات علما همیشه در زندگی انسان‌ها کارساز و عملی بوده است.

علیزاده با اشاره به اینکه سازمان اوقاف در سه حوزه در حال فعالیت است، افزود: حوزه موقوفات، امامزادگان و قرآن سه بخش اصلی فعالیت اوقاف است.

بازسازی 140 بقعه متبرکه مازندران با 440 میلیارد ریال اعتبار

وی با بیان اینکه احیای موقوفات و ترویج سنت حسنه وقف یکی از فعالیت‌های اوقاف است، بیان کرد: ارتقاء بهره‌وری موقوفات در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که امامزادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند، انجام می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه تاکنون 140 میلیارد ریال در حوزه عمرانی موقوفات هزینه شد، افزود: در حوزه بقاع متبرکه 190 پروژه عمرانی با 440 میلیارد ریال اعتبار در راستای طرح توسعه و پروژه‌های عمرانی و بازسازی هزینه شد.

مشارکت خیران در بازسازی اماکن متبرکه

علیزاده تصریح کرد: قسمتی از کمک‌ها برای بازسازی بقاع متبرکه و طرح‌های توسعه حرم امامزادگان از سوی خیران و افراد نیک‌اندیش انجام شد.

وی با بیان اینکه اوقاف یکی از دستگاه‌های فرهنگی کشور است، گفت: در سال گذشته بیش از 11 هزار نفر در مسابقات قرآنی مازندران ثبت‌نام کردند.

موقوفات سند زنده‌ دین و اسلام هستند

آیت‌الله عبدالله نظری در این دیدار با بیان اینکه جهان وجود جهان در حال تکامل است، افزود: این جهان از نظر مادی و معنوی در همه حال در حال تکامل و رشد است.

عالم برجسته مازندرانی تصریح کرد: روح انسان از جهان معنوی تکامل و رشد می‌کند.

وی با بیان اینکه اسلام دین جامع است، افزود: یکی از گوشه‌های جامع بودن انسان خیرات و مبرات از راه مالی است.

نظری وقف را پایه‌ای برای پیشرفت، پشتوانه اسلام و دین دانست و گفت: موقوفات سند زنده‌ای در دین، شریعت و اسلام هستند.