سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

مدیران چالوسی در ایام نوروز حق ترک شهرستان را ندارند - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیران چالوسی در ایام نوروز حق ترک شهرستان را ندارند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، سیدقدیر رضایی صبح امروز در جلسه هماهنگی ستاد تسهیلات سفر شهرستان چالوس افزود: همه مسئولان و مدیران دستگاه‌های اداری موظفند در ایام نوروز در موازات یکدیگر به ارائه خدمات به مسافران و گردشگران بپردازند.

وی بیان داشت: زیباسازی و فضای یک‌شهر نمایانگر فرهنگ هر شهر محسوب می‌شود و این وظیفه شهرداران است که از هم‌اکنون برای زیباسازی شهر تمام مجموعه خود را به‌کار گیرند.

رضایی با تاکید بر همکاری تمام دستگاه‌های اداری شهرستان با ستاد تسهیلات سفر خاطرنشان کرد: ترمیم خط‌‌‌ کشی‌های درون‌شهری و برون‌شهری، پیگیری و نظارت نرخ مصوب کرایه ماشین‌ها، ارائه لیست کشیک ادارات، نظارت بر اسکان فرهنگیان و فضاسازی و پاکسازی نمازخانه‌های بین‌راهی و اماکن تفریحی از مهم‌ترین کارهایی‌است که کمیته‌های ستاد تسهیلات سفر باید به آن توجه کنند.

وی اجرای اقدامات فرهنگی در ورودی‌های شهرها را از اساسی‌ترین کارهای ستاد تسهیلات سفر دانست و گفت: اعضای ستاد تسهیلات سفر باید از کندوان کار فرهنگی را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: معرفی طبیعت چالوس، گردشگاه‌ها، دریا، مناظر دیدنی و تفریحی چالوس، رعایت نکات امنیتی، بهداشتی، تقریر احادیث و فرمایشات مقام معظم رهبری در ورودی‌های شهر می‌تواند نقش مهمی در فرهنگ‌سازی مسافران و گردشگران ایجاد کند.

فرماندار چالوس تصریح کرد: مردم مازندران مردمی متدین و با فرهنگ هستند و با اجرای کارهای فرهنگی می‌توانند نقشه‌های افرادی که به بهانه‌های واهی سعی بر اخلال در امنیت و نظم این شهرستان را دارند، نقش برآب کنند.

ضرروت نظارت بر بازار

رضایی با بیان این‌که هیچ مدیری در ایام تعطیلات نباید شهرستان را ترک کند، اظهار داشت: از امسال برای نخستین‌بار از تمام مدیران برای بازرسی سطح شهر استفاده می‌کنیم.

وی گفت: این‌کار هم موجب دلگرمی مردم می‌شود و هم تعامل‌ مدیران، بدون شک موجب آبادانی و پیشرفت امور می‌شود.

فرماندار چالوس تأکید کرد: بازار را جدی بگیرید و بر نرخ اجناس نظارت ویژه داشته باشیم.

وی با اعلام آمادگی تمام دستگاه‌ها اذعان داشت: کشیک و نظارت بیمارستان‌ها، نظارت بر پمپ بنزین‌ها، رعایت بهداشت و نظافت سرویس‌های بهداشتی، نظارت بر زباله، نظارت بر نانوایی‌ها در زمینه پخت نان و نرخ نان، کنترل ترافیک شهری، خوش اخلاقی، متانت و صبوری از جمله آمادگی‌های دستگاه‌های اداری چالوس است.