جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

مدیران اوقاف مازندران با مراجع تقلید در قم دیدار می‌کنند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیران اوقاف مازندران با مراجع تقلید در قم دیدار می‌کنند

مدیران اوقاف مازندران با مراجع تقلید در قم دیدار می‌کنند


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: مدیران اوقاف مازندران با علما و مراجع تقلید در قم دیدار می‌کنند.

مدیران اوقاف مازندران با مراجع تقلید در قم دیدار می‌کنند

حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، اظهار کرد: وقف سنت حسنه و ماندگی است که نیازمند ترویج و تبلیغ گسترده در جامعه دارد.

وی با بیان اینکه اوقاف از حق و حقوق موقوفات دفاع می‌کند، افزود: موقوفه‌خواری یکی از معضل‌های جامعه امروز است که سازمان اوقاف با پشتوانه عظیم دینی و اعتقادی با اینگونه افراد محدود برخورد جدی می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران اوقاف را مدافع حقیقی موقوفات و بقاع متبرکه دانست و بیان داشت: سیاست سازمان اوقاف و امور خیریه در اجرای برنامه‌ها بقعه‌محوری است و در همین راستا بیشتر برنامه‌های این مجموعه در امامزادگان و بقاع متبرکه اجرا می‌شود.

این مسئول بهره‌گیری از نظر مراجع تقلید در زمینه اجرای نیت واقفان و توسعه فعالیت‌های قرآنی و وقف را از نیازهای امروز مجموعه اوقاف دانست و افزود: مدیران اوقاف مازندران در روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته‌جاری با علما و مراجع تقلید در قم دیدار می‌کنند.

علیزاده تصریح کرد: این دیدارها برای بهره‌گیری از نظرات علما و مراجع تقلید برای توسعه فعالیت‌های اوقاف و امور خیریه و ترویج سنت حسنه وقف برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این دیدارها معاونان، روسای ستادی و روسای ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های استان مازندران حضور دارند، گفت: اوقاف یک نهاد مذهبی و دینی است که در راستای نظر مراجع تقلید، علما و مقام معظم رهبری گام برمی‌دارد.