سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

مدرسه عشق - نمایش محتوای صدا

 

 

مدرسه عشق

تهیه کننده : مجید محمدی

مجری: معصومه همتی 

 

مدرسه عشق عنوان ویژه برنامه ای است به تهیه کنندگی مجید محمدی که به مناسبت آغازهفته دفاع مقدس ،به صورت زنده از روز جمعه(30آبان) ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه از صدای مرکز مازندران  پخش می شود.

هفته مبارک بسیج مترادف با نام جوان مردانی است که عطر وجودشان عالمی را پرفروغ و مصفی می کند و چه بسیار زیبا بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به توصیف بسیج می پردازد که :« بسیج شجره طیبّه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوات تعیین و حدیث عشق می‌دهد.»
به فرموده مقام معظم رهبری:« بسیج به معنی حضور و آمادگی در همان نقطه‌ای است که اسلام و قرآن و امام زمان (ارواحناه و فداه) و این انقلاب مقدس به آن نیازمند است.»
مردم دلسوخته و مسلمان پاکباخته که دل در گرو عشق به انقلاب و هدف‌های والای آن داشتند با آمادگی، قصد و اراده خلل ناپذیر جهت پاسداری از دستاورد‌های انقلاب، گروه‌های مقاومت مردمی را در پایگاه‌های بسیج و در آن زمان در مساجد سراسر کشور تشکیل دادند و در عرصه هایی، چون مبارزه با ضد انقلاب و منافقین، ۸ سال جنگ تحمیلی، سازندگی پس از جنگ، اشتغال، کارآفرینی و زدودن فقر از چهره جامعه همواره پیش قدم و آماده بودند تا آنجا که امروزه از شکل گیری تفکر بسیجی برای ساختن ایران اسلامی سخن به میان می‌آید و فرهنگ بسیجی از دست آورد‌های انقلاب شکوهمند اسلامی محسوب می‌شود.
تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقیناً از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد. در حوادث گوناگون پس از پیروزی انقلاب خصوصاً جنگ، بودند نهادها و گروههای فراوانی که با ایثار و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی، کشور و انقلاب اسلامی را بیمه کردند. ولی حقیقتاً اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار و خلوص و فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم چه کسی سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهند بود. بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده اند.  سالگرد تشکیل بسیج مستضعفان، یادآور خاطره پرشکوه مجاهداتی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توأم با شجاعت و رشادت را ترسیم کرده است. بسیج یعنی حضور بهترین و بانشاط ترین و باایمان ترین نیروهای عظیم ملت در میدان هایی که برای منافع ملی، برای اهداف بالا، کشورشان به آنها نیاز دارد، همیشه بهترین و خالص ترین و شرافتمندترین و پرافتخارترین انسانها این خصوصیات را دارند. بسیج در یک کشور، معنایش آن زمره‌ای است که حاضرند این پرچم افتخار را بر دوش بکشند و برایش سرمایه گذاری کنند. و به جمله زیبای امام راحل (ره) اشاره میکنم که فرمودند: «اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید.» در این برنامه هم ضمن گرامیداشت هفته ی بسیج تلاش میکنیم در کنار معرفی دستاورد بسیجیان استان مازندران در عرصه های مختلف به رشادت ها وایثارگری های این عزیزان در دوران هشت سال دفاع مقدس بپر دازیم.

سال تولید: 1399


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو