سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

مددجویان نکایی 20 میلیارد ریال مستمری دریافت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

مددجویان نکایی 20 میلیارد ریال مستمری دریافت کردند

سیدرضا ساداتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نکا اظهار داشت: این مقدار مستمری در طول سال گذشته به افراد زیرپوشش کمیته امداد امام ‌خمینی نکا در دو بخش مددجویان عادی و مددجویان طرح شهید رجایی پرداخت شد.

وی افزود: مددجویان طرح شهید رجایی افراد بالای 60 سال و نیازمند روستایی هستند که در پوشش این نهاد بوده و از مزایای مختلف این نهاد بر اساس وظایفی که بر عهده داریم بهره‌مند می‌شوند.

ساداتی، همچنین با اشاره به زیرپوشش بودن 3 هزار و 577 خانوار نکایی و جمعیتی در حدود 8 هزار نفر از مددجویان و افرادی که دوره‌ای از این نهاد خدمات دریافت می‌کنند، گفت: افراد غیر مددجو نیز به صورت موردی در طول سال از خدمات مختلف این نهاد بهره‌مند هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارائه آموزش‌های لازم به مددجویان این نهاد، آموزش را امری مهم و نیاز اساسی جامعه دانست و خاطرنشان کرد: کلاس‌های مختلف آموزشی برای گروه‌های هدف زیرپوشش امداد شامل آموزش‌های قبل از ازدواج، آموزش‌های جلوگیری از اعتیاد، آموزش‌های بهداشت محیط، بهداشت بالینی و... در حال اجرا است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی نکا ادامه داد: سالانه بیش از یک‌هزار مددجوی نکایی از دوره‌های مختلف کلاس‌های آموزشی در بخش‌های مختلف بهره‌مند می‌شوند.

ساداتی گفت: هدف از برگزاری طرح‌های مختلف آموزشی در این نهاد انقلابی کاهش مشکلات جامعه هدف و تبیین آموزه‌های اجتماعی در سطح خانواده‌ها است که با برنامه‌ریزی خاصی براساس نیازهای مختلف اجرایی می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه 430 دانش‌آموز و دانشجوی نکایی مددجوی کمیته امداد این شهرستان هستند، یادآور شد: از این تعداد 369 دانش‌آموز و تعداد 64 دانشجو و طلبه هستند.

مدیر کمیته امداد نکا با اشاره به اینکه سال گذشته در بحث فرهنگی، کمک هزینه تحصیلی و اردوها بیش از 767 میلیون ریال هزینه شده است، گفت: توجه به آموزش و تعمیق باورهای دینی جوانان و نوجوانان، تقویت ارزش‌های اسلامی و توجه به رعایت احکام شرعی و نخبه‌پروری بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری یکی از رویکردهای مهم کمیته امداد است که بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی و شرح وظایف انجام می‌شود.