سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

مدافعان حرم کابوسی برای استکبار جهانی در منطقه هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

مدافعان حرم کابوسی برای استکبار جهانی در منطقه هستند

امام جمعه محمودآباد گفت: خون پاک شهدای مدافع حرم، امروزه کابوسی برای استکبار جهانی در منطقه به‌وجود آورده که هر روز بر ترس و وادادگی آنها افزوده است.

مدافعان حرم کابوسی برای استکبار جهانی در منطقه هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در اجتماع مدافعان حرم این شهرستان و استان مازندران، اظهار کرد: انقلاب اسلامی که در پیدایش و استمرار، پیوستگی انکارناپذیری با جهاد و جهادگران و ایثار و ایثارگران دارد، بر ارزش‌های متعالی دینی به‎ویژه واژه مقدس شهید و شهادت، استوار بوده و این مسیر که راه انبیا و اولیای الهی است، ادامه دارد.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در مسیر مبارزه برای تشکیل حکومت و نظام اسلامی، اهداف بلندی را خارج از جغرافیای ایران در حوزه اثرگذاری و دفاع از مظلومان و محرومان درنظر داشته است، افزود: ایشان بدون ملاحظه نسبت به الزامات دست‌ساخته بین‌المللی، با نظام استکباری و پوسیده در نظم اجباری جهانی مبارزه کرد و دیدگاه‌های آرمانی قرآن کریم و اولیای الهی را به منظر تشنگان این معرفت، عرضه کرده است.

امام جمعه محمودآباد گفت: آنچه در منطقه مهم خاورمیانه و آسیای غربی به‌عنوان نگین حرکت‌های انقلابی و خاستگاه ادیان توحیدی توسط آمریکا و متحدان او به‌ویژه رژیم صهیونیستی واقع شده، نقطه مقابل مواضع انقلاب اسلامی با کارکردهای جبهه استکبار بوده و این نقطه تقابل و تعارض منافع را دامن زده و صف‌کشی‌های واقعی در منطقه شکل گرفته است.

موسوی بیان کرد: این صف‌کشی‌ها با تجاوز و  دست‌اندازی آمریکا و اسرائیل و کشورهای منطقه و درگیری با جنبش‌های انقلابی منطقه‌ای آغاز و چند دهه در این منطقه ادامه دارد.

خطیب جمعه محمودآباد بیان کرد: ایجاد جریانات موازی به نام دین و اسلام در منطقه خاورمیانه از طالبان و القاعده در افغانستان و سایر کشورهای اسلامی، همچنین با تحرک نظامی و تسخیر سرزمین‌های منطقه اسلامی حامی مقاومت در سوریه و عراق توسط داعش و سایر گروه‎های مسلح، ابعاد جدیدی به‌خود گرفته است.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی، میدان مبارزه جریان انقلابی و جهادی با این فتنه‌گری‎ها ابعاد جدیدی گرفته و جریان سقوط پایتخت‌های کشورهای حامی مقاومت و مرتبط با ایران به یک روند خطرناکی نزدیک شده که در این رویارویی درخواست کمک از ایران و جنبش‌های انقلابی منطقه‌ای به‌صورت ویژه مطرح شد.

امام جمعه محمودآباد گفت: ایران در یک قاعده بین‌المللی منطبق با حق حاکمیت کشورها برای یاری و کمک پا به میدان مستشاری و یاری در سازماندهی دفاع منطقه‎ای گذاشته است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی محمودآباد با بیان اینکه شهدای مدافع حرم در عرصه اطاعت از ولایت و امامت گوی سبقت را از دیگران ربوده‌اند، اظهار کرد: آنها در میدان عشق‌بازی و فداکاری به شهیدان کربلا اقتدا و رمز جانبازی و وفاداری را در مبارزان کشورهای محور مقاومت زنده و فراگیر کردند، به‌طوری که امروز نام این جنبش‌ها و این مدافعان بی‌ادعا، لرزه بر اندام ستمگران عالم انداخته است.

موسوی در پایان گفت: خون پاک این شهیدان، امروزه کابوسی برای استکبار جهانی در منطقه به‌وجود آورده که هر روز بر ترس و وادادگی آنها افزوده و در سوی دیگر نیز جبهه مقاومت محکم‎تر از گذشته به دفاع از حریم کشورها و اهداف انقلابی پرداخته و بر عزت اسلامی و اقتدار اسلام انقلابی افزوده می‌شود.

به گزارش فارس، در مراسم اجتماع مدافعان حرم مازندران، خانواده شهید اسماعیل خان‌زاده شهید مدافع حرم اعزامی از محمودآباد، خاطره‎ای از این شهید نقل کردند و پدر شهید نیز وصیت‌نامه فرزند شهید خود را قرائت کرد، همچنین از «نرگس» دختر کوچک شهید خان‌زاده تجلیل شد.

در پایان مراسم، پدران 18 شهید مدافع حرم استان مازندران مورد تجلیل قرار گرفتند.