جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

مدافعان حرم احیاگر فرهنگ جهاد و شهادت هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

مدافعان حرم احیاگر فرهنگ جهاد و شهادت هستند

امام جمعه بابل گفت: مدافعان حرم احیاگر فرهنگ جهاد و شهادت هستند.

مدافعان حرم احیاگر فرهنگ جهاد و شهادت هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم گرامیداشت هفته بسیج که در مدرسه صدر بابل برگزار شد، اظهار کرد: مسجد محوری الگوی پیامبر در تشکیل بسیج بود و امام (ره) احیا کننده این مدل پیامبر در این قرن بود که در ابتدا انقلاب برای ارتقا نظام از حضرت الگوگیری کرد و امروز باید جدی‌تر در جامعه به جریان بیفتد.

وی افزود: باید فرمان به بسیج از مسجد، فرمانده پایگاه و ائمه جماعات صادر شود و همانند گذشته که امکانات مربوط به دفاع مقدس در مسجد فراهم می‌شد و سبب پیوند مسجد و بسیج بود امروز نیز تداوم یابد.

امام جمعه بابل موتور محرک هر انسانی را عنصر بصیرت برشمرد و تصریح کرد: انسان‌های متعهدی بودند که به سبب نداشتن بصیرت کامل، میدان‌شناسی و دشمن‌شناسی منحرف شدند، اما بودند کسانی که با دشمن‌شناسی، نگاه عمیق، دقیق و نافذی که داشتند به فرمان امام به تکلیف خود عمل کردند و جاودان شدند.

این مسئول با اشاره به اینکه در چهار دهه انقلاب معنی بصیرت را به خوبی فهمیدیم، یادآور شد: در طول انقلاب با افرادی مواجه شدیم که به سبب عدم بصریت در نقطه مقابل قرار گرفتند بدون اینکه پیامد آن را درک کنند، بودند افرادی که در فتنه 88 ناخواسته دچار این مشکل بی‌بصیرتی شدند و برگشتند اما عده‌ای به انحراف خود ادامه دادند.

وی به اهمیت جهاد در اسلام اشاره کرد و افزود: همه تلاش‌ها توام با جهاد و جانفشانی نیست خداوند به کسانی که در راه وی جهاد می‌کنند برکت می‌دهد، جهادگران کسانی هستند که هم در میدان رزم مجاهدانه می‌جنگند هم در نماز مجاهدانه نماز می‌خوانند و هم در عرصه کار، کشاورزی و علم مجاهدانه تلاش دارند.

روحانی ادامه داد: امروز کشور ما با مجاهدات، بصیرت و پیروی از ولایت به درجه‌ای رسیده است که دشمن برای برد موشک‌های ما چانه می‌زند و نگران اندازه موشک‌های ما است.

امام جمعه بابل اضافه کرد: بومی‌سازی که در سایه مجاهده به وجود آمد را در همه عرصه‌ها شاهدیم و این افتخار بزرگی است.

این مسئول با بیان اینکه دنیاطلبی و زرق و برق دنیا مهم‌ترین موانعی است که ما را از حضور مستمر در این عرصه‌ها باز می‌دارد،اضافه کرد: آفرین به مدافعان حرم که نگذاشتند فرهنگ جهاد و شهادت در کشور تعطیل شود و همچنان احیاگر این فرهنگ باشند، این افراد نشان دادند انسان‌های بصیری هستند که همیشه آماده جهاد و شهادت هستند و ثابت کردند دنیا نتوانست دین آنها را تسخیر کند.

روحانی با تجلیل از خدمات نیروهای سپاه و ارتش گفت: امروز جوانان ما نیازمند آغوش گرم شما هستند تا از خطرات حفظ شوند و زیر چتر شما به تعداد نیروهای مستعد نظامی کشور افزوده شود.

به گزارش فارس، این مراسم با حضور مسئولان بر سر مزار مرحوم آیت‌الله روحانی و غبارروبی گلزار شهدای گمنام امامزاده قاسم بابل به پایان رسید.