جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

مدارس مجوز دریافت وجه اضافی بابت کتاب های درسی را ندارند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدارس مجوز دریافت وجه اضافی بابت کتاب های درسی را ندارند

مدارس مجوز دریافت وجه اضافی بابت کتاب های درسی را ندارند


معاون پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران گفت:مدارس مجوز دریافت وجه اضافی بابت کتاب های درسی بیش از مبلغ تعیین شده را ندارند.

مدارس مجوز دریافت وجه اضافی بابت کتاب های درسی را ندارند

محمد عباسپور روز روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا از خانواده ها خواست تا در صورت اخذ وجه بیش از مبلغ اعلام شده مراتب را به واحدهای ارزیابی عملکرد و پاسخگویی شکایات اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق مازندران گزارش دهند.

وی افزود: کتاب های درسی دانش آموزان شش پایه مقطع ابتدایی همانند سال گذشته توسط آموزش و پرورش توزیع می شود و به منظور برنامه ریزی در تحویل به موقع کتاب های درسی امسال دریافت وجه مصوب کتاب های درسی تا 15 اردیبهشت اعلام شده است و مدیران مدارس نیز در اعلام نیازمندی خود و پرداخت این وجه مکلف شده اند.

معاون اموزش و پرورش مازندران میزان دریافت وجه کتاب های درسی در پایه اول ابتدایی 123هزار ریال اعلام و خاطر نشان کرد: با توجه به تغییرات کتاب های درسی پایه چهارم و پنجم ابتدایی مبلغ نهایی پس از تغییرات مشخص می شود.

وی یاد آور شد: دریافت وجه کتاب های درسی از مبلغ یاد شده مقطع اول ابتدایی تا 193هزار ریال پایه ششم متغیر است .

او همکاری خانواده ها را در پرداخت وجه کتاب های درسی ضروری دانست.

عباسپور از ثبت نام آزمایشی دانش آموزان پیش دانشگاهی در سامانه اختصاصی آموزش و پرورش برای نخستین بار خبر داد و اضافه کرد: در سال تحصیلی 94-95 کتاب ها پس از پرداخت بهای کتاب از دانش آموزان ودریافت شماره رهگیری توسط وزارت آموزش و پرورش توزیع می شود.

معاون آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه 32 رشته فنی و حدود 100 رشته کار دانش در هنرستان های مازندران وجود دارد گفت: دریافت بهای کتاب نیز از دانش آموزان این مقاطع از 200 تا 500 هزار ریال متغیر است.

وی گفت: پارسال بیش از 5 میلیارد تومان در زمینه تامین کتاب های درسی دانش آموزان مازنی هزینه شد.

480هزار دانش آموز تحت آموزش بیش از 40هزار فرهنگی در مازندران به تحصیل اشتغال دارند.