جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

مدارس بابل میزبان 6 هزار و 416 دانش‌آموز پایه اول است - نمایش محتوای خبر

 

 

مدارس بابل میزبان 6 هزار و 416 دانش‌آموز پایه اول است

به‌گزارش خبرگزاری فارس از بابل، همت احمدی در نشست خبری با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس یادآور جان فشانی‌ها و از خود گذشتگی‌های مردان و زنانی است که درخت نظام را آبیاری کردند، اظهار داشت: 464 مدرسه آماده پذیرش 74 هزار و 134 دانش‌آموز در قالب 2 هزار و 43 کلاس درس است.

وی افزود: تعداد 12 هزار و 120 دانش‌آموز مقطع متوسطه اول، 15 هزار و 264 نفر متوسطه دوم، 5 هزار و 198 دانش‌آموز فنی‌ و حرفه‌ای و کار و دانش و 2 هزار و 138 دانش‌آموز نونهال و پیش دبستانی سال جدید را آغاز خواهند کرد.

احمدی با اشاره به اینکه باید 48 درصد دانش‌آموزان شهرستان بابل به سمت فنی‌ و حرفه‌ای و مهارتی هدایت شوند گفت: 96 درصد دانش‌آموزان شهرستان بابل در سیستم سناد ثبت‌نام شدند.

این مسئول اذعان داشت: 5 هزار و 583 همکار فرهنگی اعم از رسمی، آزمایشی، پیمانی، قراردادی و سرباز معلم نیز در امر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در اول مهر در مدارس شهری و روستایی شهرستان بابل فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه حدود چهار هزار نفر فرهنگی عضو کانون بازنشستگان بابل هستند ،گفت: 3 هزار و 647 نفر بازنشسته فرهنگی داریم که 69 نفر به دیدار حق شتافتند.

مدیر آموزش و پرورش بابل تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید 250 هزار جلد کتاب درسی مقطع تحصیلی دوره اول و دوم ابتدایی در اختیار دانش‌آموزان این مقطع تحصیلی قرار می‌گیرد.

احمدی از برگزاری نخستین المپیاد قرآنی کشور در بابل خبر داد و خاطرنشان کرد: یکپارچه‌سازی لباس فرم مدرسه در سال‌جاری، ساماندهی و قانونمند کردن سرویس مدارس بابل، تعمیر و تجهیز 20 مدارس شهرستان در طرح هجرت، رنگ آمیزی بیش از 100 مدرسه، بهسازی، تعمیر و تامین تجهیزات مدارس، جذب سه میلیارد ریال برای بازسازی و بهسازی مدارس شهرستان بابل توسط بنیاد خیریه مرحوم نوشیروانی و جلب مشارکت خانواده مرحوم علی‌جانپور در اختصاص یک میلیارد ریال دیه فرزند خود برای بازسازی مدارس شهرستان بابل از جمله اقدامات صورت گرفته آموزش و پرورش بابل است.

  وی کسب 14 مقام جهانی، آسیایی و کشوری، کسب سه مقام برتر در مسابقات نماز، قرآن و عترت کشور، افتخار آفرینی دانش‌آموزان بابلی در مسابقات لیگ علمی بین‌المللی پایا و کسب رتبه‌های اول کشوری مسابقات فرهنگی و هنری توسط چهار دانش‌آموز رشته‌های مطالعه و تحقیق و نقاشی را از جمله موفقیت‌های دانش‌آموزان این شهرستان در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی برشمرد.