سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

مخلوط کنندگان برنج های کم قیمت با برنج طارم محلی به تعزیرات معرفی می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

مخلوط کنندگان برنج های کم قیمت با برنج طارم محلی به تعزیرات معرفی می شوند

'داریوش آقا پور ' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برنج های تحویلی پس از تعیین شکستگی و قیمت آن از گونی ها خارج و تمامی برنج توسط خبره های برنج بررسی و سپس در اوزان مختلف بسته بندی می شود.

وی با بیان اینکه برخی از عرضه کنندگان که واسطه های بازار برنج هستند از خرید توافقی دولت سوء استفاده می کنند، اضافه کرد: آنان برنج های شیرودی، ندا و خزر را که قیمت آن حدود 50 درصد کمتر از برنج ارقام محلی است را مخلوط و به اسم برنج طارم محلی و هاشمی به شرکت تعاونی تحویل می دهند.

معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی مازندران هشدار داد : تا کنون بسیاری از برنج های مخلوط شده برگشت داده شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برنج مخلوط شده یکی از متخلفین در انبار ضبط و فرد مورد نظر نیز به تعزیرات حکومتی استان معرفی شده است.

آقاپور اظهار داشت : قیمت توافقی بر پایه زیر 10 درصد شکستگی است و برنج طارم هاشمی به ازای هر کیلو گرم 61 هزار ریال قیمت گذاری شده است.

وی قیمت خرید توافقی برنج 'طارم محلی' و' علی کاظمی 'را به ترتیب 59 و 52هزارو 500ریال اعلام کرد و اظهار داشت: برنج های ارقام پر محصول 'خزر' و'فجر' 35هزارو 500، 'شیرودی' و 'کشوری' 34هزار ریال ، 'گلسار' و' بازرگانی' 29هزار ریال و 'ندا' و' نعمت' نیز 28هزارو 500ریال است.

معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی مازندران از کشاورزان خواست محصول خود را در صورتیکه بازار کمتر از قیمت اعلام شده خریداری می کنند را مستقیم به شرکت های تعاونی شهرستانهای محل سکونت خود تحویل بدهند.

استان مازندران 220 هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد که با تولید حدود یک میلیون تن،بیش از 40 درصد برنج کشور را تامین می کند.

{jcomments off}