جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

مخاطب‌شناسی شهید مطهری بارزترین خصیصه ایشان است - نمایش محتوای خبر

 

 

مخاطب‌شناسی شهید مطهری بارزترین خصیصه ایشان است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، محمدعلی امیری یکشنبه‌ شب در مراسم تجلیل از کارکنان اداره‌کل آموزش و پرورش استان مازندران که در آستانه هفته معلم در سالن جلسات باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار داشت: بررسی عملکرد سال گذشته شرایطی را فراهم می‌کند تا در سال جدید به رفع نواقص بپردازیم.

وی با گرامیداشت سالروز شهادت شهید مطهری افزود: شهید مطهری برای ما معلمان خاستگاه است، چگونه فکر کردن، مسئولیت‌پذیری، ایفای نقش در جامعه، تأثیرپذیری و هوشیاری این استاد شهید باید مورد توجه قرار گیرد.

امیری با اشاره به اینکه مخاطب‌شناسی شهید مطهری از بارزترین خصایص این استاد است، تصریح کرد: شهید مطهری در بین پیچیدگی‌های زیادی که در مسیر راهش بود به درستی شناسایی و راه درست را تشخیص می‌داد.

این مسئول با تأکید بر اینکه معلمان ما در شرایط پیچیده جهانی باید هدایت‌گری کنند، خاطرنشان کرد: هوشیاری معلمان سبب می‌شود سره را از ناسره تشخیص دهند و در بحران‌های گوناگون جوانان و نوجوانان را هدایت کنند.

امیری با بیان اینکه کسانی که پیچیدگی‌های مختلف را در جامعه جهانی ایجاد می‌کنند خود پژوهشگرند، افزود: نیاز است معلمان در شرایط فعلی جامعه به پژوهش بپردازند.

وی اضافه کرد: در جامعه کنونی پیدا کردن راه صحیح بسیار سخت است و معلمان ما در جامعه باید با خلاقیت چراغ راه  و هدایت‌گر دانش آموزان باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران اظهار داشت: معلمان ما در جامعه مورد اعتمادترین شخصیت‌های اجتماعی هستند و باید برای بدست آوردن شایستگی‌های بیشتر و به روز آمد شدنشان تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه هفته معلم برای ما معلمان مناسبتی برای تذکر است، یادآور شد: در شرایطی از تاریخ معلم هستیم که کشور ما حساس‌ترین موقعیت را طی می‌کند، شرق و غرب به دنبال مطامع شخصی خود از داخل کشور ما هستند.

امیری متذکر شد: مراتبی از توفیقات استقلال‌طلبی را در کشور به دست آوردیم و آن را نباید به راحتی ازدست دهیم.

وی وجود چهار معلم برجسته مازندرانی منتخب کشور را برای مازندرانی‌ها افتخار دانست و بیان داشت: 87 معلم برجسته در سطح استان و 875 معلم برتر شهرستانی و منطقه‌ای برای جمع معلمان مایه افتخار و سربلندی است و جای دارد از همه کارکنان و معلمان استانی که برای نظام تعلیم و تربیت استان تلاش کردند تشکر کنم.