جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

محور هراز تا فردا باز می‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

محور هراز تا فردا باز می‌شود

محور هراز تا فردا باز می‌شود


مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اشاره اینکه محور هراز کلکسیونی از زمین‌شناسی است، گفت: محور هراز تا فردا باز می‌شود.

محور هراز تا فردا باز می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حیدر نوروزی صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره مشکلات محور هراز اظهار کرد: محور هراز از محورهای کوهستانی است و حدود سه تا چهار محور باید از رشته کوه البرز عبور کرده و به مازندران بیایند.

وی درباره اینکه چرا در جاده‌های کوهستانی ریزش کوه وجود دارد، افزود: ریزش کوه در علائم راه‌های ایران برگرفته از کنوانسیون بین‌المللی است و این ریزش فقط در مازندران نبوده و در محورهای کوهستانی وجود دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به اینکه  مطالعه زمین‌شناسی درباره محور هراز در سال 1349 انجام شد،تصریح کرد: این محور از نظر بافت محورشناسی به عنوان کلکسیون زمین‌شناسی شناخته می‌شود و نمی‌توان برای آن نسخه واحد پیچید.

این مسئول با بیان اینکه براساس توان اداره کل و وزارتخانه راه و شهرسازی در بحث ایمن‌سازی را انجام می‌دهیم، خاطرنشان کرد: در محور هراز، باند دوم در دست اجراست و حدود 13 کیلومتر در این محور تونل داریم.

نوروزی با اشاره به اینکه در محور سوادکوه بیش از 90 درصد زیر عبور قرار گرفته و فقط هفت کیلومتر از این محور باقی‌مانده است، ادامه داد: پیمانکاران مطالبات زیادی در این محور دارند اما همچنان مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه محورهای اصلی که در حوزه درونی مازندران وجود دارد که کریدور شرق به غرب است و یک ردیف بودجه دارد که پیوست قانون است، گفت: روزی که به استان آمدم مشاهده کردم همه کمربندی‌هایی که در استان در دست اجراست از محل این ردیف 2042 هزینه می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به اینکه پیش‌بینی ما این است که اگر طی دو سال 300 میلیارد تومان به این ردیف اختصاص یابد پروژه‌های استان ساماندهی می‌شوند، اظهار کرد: این ردیف اکنون اعتبار 100 میلیارد تومانی دارد.

این مسئول با بیان اینکه تملک اراضی در مازندران کار سختی است، افزود: مصالح و مسائل زیست محیطی هم اجرای پروژه‌های عمرانی را با مشکل مواجه کرده است.

نوروزی با اشاره به اینکه پیمانکاران بیش از 150 میلیارد تومان مطالبات دارند، گفت: در هر شهرستان برای راه‌های روستایی هم پیمانکار انتخاب شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از بازگشایی محور هراز تا فردا خبر داد.