سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

محور آیین عاشورای امسال،تبیین فلسفه قیام حسینی - نمایش محتوای خبر

 

 

محور آیین عاشورای امسال،تبیین فلسفه قیام حسینی

امام جمعه موقت ساری : تبیین قیام امام حسین (ع) و فلسفه عاشورا باید امسال محور عزا داری ها در ماههای محرم و صفر باشد.

محور آیین عاشورای امسال،تبیین فلسفه قیام حسینی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، حجت الاسلام یوسف پور در خطبه های نماز جمعه با اشاره به محرومیت امسال ایرانیان در موسم حج ابراهیمی ، برحضور باشکوه و برگزاری ویژه عزاداری ماههای محرم و صفر و سوگواری سالار شهیدان تاکید کرد. حجت الاسلام یوسف پور با بیان اینکه ، عاشورا چه در صحنه شهادت و چه در صحنه اسارت یک مصیبت جانکاه بوده است افزود: از آنجا که امام حسین (ع) صحنه دیگری از عشق، ایثار، کرامت، آزادی، حریت و خداخواهی را با تمام وجود به نمایش گذاشت و چهره حق و ظلم را آنچنان ترسیم کرد ، گذشت زمان نه تنها نمی‌تواند آن را از یاد ببرد بلکه هر سال درس‌های آن برای جامعه روشن‌تر می‌شود.
وی همچنین با تاکید بر تداوم همبستگی با فلسطینیان که 70 سال زیر چکمه‌های غاصب اسرائیل دربه‌دری، یتیمی و سختی‌ها را متحمل می‌شوند، همسویی سران مزدور برخی کشورهای اسلامی با رژیم غاصب اسرائیل را محکوم کرد. حجت‌الاسلام یوسف‌پور با گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان، سالمندان و آغاز هفته مبارزه با سرطان خواستار رسیدگی دولت‌مردان به امور روستانشینان و کشاورزان شد و رسیدگی به آنهارا تکلیفی شرعی و قانونی دانست.
امام جمعه موقت ساری همچنین با پاسداشت هفته نیروی انتظامی ، امنیت رامقوله ای بنیادی و زیربنایی در کشور دانست و استقرار نظم و امنیت، تأمین آسایش عمومی و فردی ، و پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی را از وظایف این نیرو و دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد .