سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

محورهای 900 کیلومتری سوادکوه سرکشی زمستانه می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

محورهای 900 کیلومتری سوادکوه سرکشی زمستانه می‌شوند

مهرداد زمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به آماده باش اداره راه و شهرسازی شهرستان سوادکوه در زمستان، اظهار داشت: اداره راه و شهرسازی در سه نقطه راهدارخانه گدوک، اوریم و اداره پل‌سفید با به‌ کارگیری نیروها و ماشین‌آلات اقدام به برنامه‌ریزی زمستانه این مسیر کرده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سوادکوه به عملیات برف‌روبی مسیر 90 کیلومتری گدوک تا هفت تن در محور سوادکوه اشاره کرد و افزود: راه‌های فرعی الاشت، خطیرکوه، محمد آباد، لفور و جاده نظامی مشکلی در رفت و آمد ندارند.

وی با بیان اینکه کاهش دما موجب یخ‌زدگی مسیر رفت و آمد در مناطق کوهستانی سوادکوه شده بود به عملیات یخ‌زدایی اشاره و خاطرنشان کرد: اقدام به موقع اداره راه و شهرسازی سوادکوه از ایجاد بحران در مناطق کوهستانی سوادکوه و سوادکوه شمالی جلوگیری کرده است.

زمانی با اشاره به وجود 707 کیلومتر راه روستایی و 107 کیلومتر راه فرعی و 90 کیلومتر راه اصلی در سوادکوه و سوادکوه شمالی تصریح کرد: یک خودروی نمک‌پاش برای کمک‌رسانی در اختیار غرب استان مازندران قرار گرفت.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سوادکوه به اختصاص دستگاه نمک‌پاش و نمک به شهرداری‌های شهرهای پل‌سفید، زیراب، آلاشت، شیرگاه و دهیاران شهرستان اشاره کرد و افزود: استقرار کامل در شهرستان و بازدید فنی از ماشین‌آلات، ذخیره کافی نمک، هماهنگی امکانات و تجهیزات و سرکشی مداوم از محور سوادکوه در دستور کار  قرار دارد. عضو شورای اداری شهرستان سوادکوه به اسقرار 25 دستگاه ماشین راهداری مستقر در گردنه گدوک و اوریم و اداره پل‌سفید اشاره کرد و یادآور شد: دستگاه‌های نمک پاش، گریدر، لودر، بلدوزر، کامیون حمل نمک، بیل یکهو، سواری سبک و کمک‌دار بخشی از امکانات در اختیار اداره راه و شهرسازی است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت قوانین و مقررات، به همراه داشتن زنجیر چرخ، آگاهی از نحوه استفاده از آن و لباس گرم توسط رانندگان، گفت: اداره راه و شهرسازی تلاش خود را برای عبور، مرور ایمن و باز بودن محورهای اصلی و فرعی و روستایی شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی انجام می‌دهد.