رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

محصولات کشاورزی مازندران بایک چهارم هزینه پست انجام می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

محصولات کشاورزی مازندران بایک چهارم هزینه پست انجام می شود

مدیرکل پست استان مازندران گفت : جابجائی محصولات کشاورزی با یک چهارم هزینه معمول پستی خدمت جدیدی است که بزودی در استان ارائه می شود.

محصولات کشاورزی مازندران بایک چهارم هزینه پست انجام می شود

علی اصغر قاسمیان روز چهارشنبه در نشست خبری افزود : جابجائی انواع مرکبات ، برنج ، کیوی ، گل و گیاه و دیگر محصولات کشاورزی به هر مقدار از طریق پست مازندران به نقاط مختلف کشور انجام می شود.
وی اضافه کرد: پست آمادگی حضور در روستاهای استان مازندران را دارد تا محصولات کشاورزی را از محل تولید و مستقیم به دست مصرف کننده مورد نظر کشاورز برساند.
سالانه 72 نوع محصول کشاورزی به مقدار شش میلیون تن در مازندران تولید می شود.
قاسمیان پست تلفنی 193 را از دیگر خدمت الکترونیکی استان مازندران عنوان و اضافه کرد : این خدمت به صورت آزمایشی در شهر قائمشهر آغاز شد و در شهرهای بابل ، آمل و ساری نیز راه اندازی می شود.
وی سرانه گرفتن خدمت از پست در ایران را سالانه 10 مرسوله عنوان کرد و بیان داشت: این در حالی است که در کشورهای پیشرفته این سرانه تا هزار مرسوله در سال می رسد.
قاسمیان تجارت و دولت الکترونیک بدون پست را غیر ممکن دانست و بیان داشت: به همین دلیل باید در توسعه زیر ساخت ها ،به نیازهای پست توجه جدی شود.
مدیر کل پست مازندران حفظ محیط زیست و کاهش هزینه سفر و تردد را از مزیت های پست الکترونیکی عنوان کرد و اظهار داشت: بهره وری برای هر نامه رسان 300 مرسوله در نظر گرفته شده است که نشان می دهد اگر از نامه رسان استفاده کنیم ، جلوی هزینه های آلودگی محیط زیست و تردد 300 نفر گرفته می شود.
وی گفت: در مازندران در 22 شهر اداره پست ، 46 دفتر دولتی و 951 دفتر خصوصی پستی داریم.
وی با بیان اینکه در شش ماهه امسال 10 میلیون مرسوله پستی در استان مازندران جابجا شده است، اظهار داشت: 160 هزار فقره خرید و فروش اینترنتی از طریق پست جابجا شد.
مدیر کل پست مازندران بیان داشت: در حال حاضر پست استان 761 قرار داد را با دستگاههای دولتی و خصوصی در حوزه خدمات پستی دارد.