جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

محتکران کالا در انتظار برخورد شدید قانونی باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

محتکران کالا در انتظار برخورد شدید قانونی باشند

مهدی عباسیˈ روز یکشنبه  با بیان اینکه سازمان تعزیرات حکومتی همواره از کسبه و فعالان بازار خواسته است کم‌فروشی و گران‌فروشی نکنند افزود: در صورت مشاهده تخلف با متخلفان و خاطیان، طبق قانون و به شدت برخورد می‌شود.

وی از اجرای طرح بازرسی از انبارها و سردخانه های استان با حضور بازرسین اداره صنعت ، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی مازندران در ایام پایانی سال خبر داد و گفت : کسانی که در انبارها و سردخانه‌ها کالا دارند، باید به تناسب نیاز مردم در پایان سال، کالاهای خود را به بازار عرضه کنند.

وی از انبار دارها خواست به امید گران شدن کالا، اجناس خود را احتکار نکنند، زیرا فعالیت گشت‌های بازرسی مشترک تعزیرات با دستگاه‌های متولی آغاز شده و در صورت مشاهده تخلف، با متخلفان برخورد خواهد شد.

عباسی درمورد مجازات افرادی که از عرضه کالای خود امتناع می‌کنند، اظهار داشت: سازمان تعزیرات با متخلفان و محتکران به ویژه در ایام تعطیلات نوروز، سرسختانه برخورد و این افراد ضمن الزام به عرضه کالا، دو تا پنج برابر ارزش رسمی کالای خود جریمه نقدی می‌شوند.

وی در مورد عملکرد اداره متبوعش گفت: از ابتدای سال تاکنون 65 فقره پرونده احتکار و عدم اعلام موجودی به شعب ارسال و 50 فقره مختومه و متخلفین به مبلغ 404 میلیون و 110 هزار و 934 ریال جزای نقدی و الزام به عرضه کالا در شبکه محکوم شدند.