جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

مجوز فعالیت کاریابی های کم کار لغو می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مجوز فعالیت کاریابی های کم کار لغو می شود

' علی بابایی کارنامه ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :مشتری مداری ، داشتن مشاوران تخصصی و آگاه به مسائل کار آفرینی در امور بانوان و آقایان ، عملکرد کمی و کیفی ، میزان مراودات و همکاری با کارفرمایان و کار آفرینان برای معرفی جویندگان کار از موارد ارزیابی کاریابی های مازندران است.

وی به فعالیت 45 کاریابی در مازندران اشاره کرد و ادامه داد : در حالیکه برخی از این کاریابی ها در سال زمینه معرفی و اشتغال به کار یک نفر را فراهم نمی کنند ، نمی توانند در اجرای سیاست ها و برنامه های کاری اداره کل تعاون ، کار ور فاه اجتماعی همراه و یاری گر خوبی باشند.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهارداشت : کاریابی ها نباید اشتغالزایی را تنها به معرفی افراد به شرکتها و کار آفرینان بسنده بکنند بلکه مسوولان کاریابی ها نیز باشناسایی، رای زنی و انعقاد تفاهم نامه های همکاری با کارآفرینان حلقه اتصالی برای اشتغالزایی برای افراد باشند.

وی با تاکید بر برخورد جدی با کاریابی های غیر فعال و کم کار ، اعلام کرد : پس از بررسی میدانی عملکرد و ارزیابی معیارها ، مجوز کاریابی های غیر فعال لغو می شود .

'بابایی کارنامه' همچنین راه اندازی کاریابی های جدید با استفاده از نیروهای متخصص و تحصیلکرده دانشگاهی را بعنوان دیگر برنامه اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران نام برد و گفت : علاوه بر اشتغالزایی جدید ، بستر بکارگیری نیروهای کار آمد وتحصیلکرده این حوزه فراهم می شود .

وی از نبود بانک اطلاعاتی مشاغل بعنوان یکی ازچالش های موجود مدیریتی در زمینه اشتغال نام برد و ادامه داد : با وجود پرداخت سالانه رقم های بالای تسهیلات اشتغال ، ولی آماردقیقی از نظر میزان اشتغالزایی در دست نیست .

بابایی کارنامه افزود : شناسایی کامل فرصت ها ، تهدید ها و پتانسیل موجود کار و اشتغال در هر شهرستان از جمله وظایف کاریابی ها به شمار می رود که با بهبود ارتباط خود با کارفرمایان ،تعاونگران و نخبگان شهر ایجاد اعتماد نمایند.

وی با اشاره به برنامه تفویض برخی از فعالیت های اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به کاریابی ها ، اعلام کرد : براساس برنامه تعیین شده از سوی وزارتخانه ، بیمه بیکاری از این پس بعنوان یکی از فعالیت های کاریابی خواهد بود .

مدیرکل تعاون ، کار ور فاه اجتماعی مازندران گفت: با افزایش فعالیت کاریابی ها می بایست نظارت و دقت بیشتری بر این مجموعه ها صورت بگیرد .

هم اکنون 45 کاریابی در این استان فعالیت دارند.

{jcomments off}