رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

مجوز راه اندازی 128 رشته مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به واحدهای مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مجوز راه اندازی 128 رشته مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به واحدهای مازندران

مجوز راه اندازی 128 رشته مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به واحدهای مازندران


رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور، از ارائه مجوزهای لازم از سوی شورای عالی گسترش برای راه اندازی 128 رشته درمقاطع کارشناسی ارشد ودکترا در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستانهای مازندران خبر داد.

مجوز راه اندازی 128 رشته مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به واحدهای مازندران

به گزارش خبرنگار ایرنا در آمل حمید میرزاده  که برای افتتاح طرح های دانشگاه آزاد واحد آیت اله آملی شرکت کرده بود، درجمع مدیران واستادان این واحد دانشگاهی گفت: در مقطع کارشناسی ارشد تعداد رشته های این بخش به 421 رشته محل و مقطع دکترا نیز از 70 رشته قبلی به 107 رشته تخصصی تا پایان امسال راه اندازی خواهد شد.

وی ، با اشاره به اینکه پارسال حدود پنج هزار استاد دانشگاه در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور جذب شدند، افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری نیز به همین تعداد استاد در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی جذب خواهند شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان این که حمایت از شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار دارد و تاکنون 61 مرکز رشد با 451 شرکت دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد سراسر کشور راه اندازی شده است، اضافه کرد: قصد داریم این شمار را تا سال 96به 150 مرکز رشد و حدود 800 شرکت دانش بنیان افزایش دهیم.

میرزاده، همچنین به افزایش حدود 10 تا 15 درصدی بودجه های پژوهشی امسال در سراسر کشور اشاره واضافه کرد: امسال شش هزار میلیارد ریال برای طرح های پژوهشی دانشگاه آزاد هزینه خواهد شد وسعی خواهد شد حدود پنج درصد درصورت نیاز بودجه آن افزایش داده شود.

وی، توسعه تحصیلات تکمیلی، توسعه فعالیت های دانش بنیان، سرمایه گذاری عمران دانشگاه ها و اجرای طرح های فرهنگی ماندگار در اولویت برنامه های دانشگاه آزاد اعلام کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با بیان این که در مهر سال 92 که دانشگاه آزاد را تحویل گرفتیم از 472 واحد دانشگاهی تعداد 235 واحد آن زیان ده بودند، تصریح کرد: در حال حاضر حدود 100 واحد زیان ده هستند، و با توسعه تحصیلات تکمیلی درتلاش برای کاهش واحدهای زیان ده در مجموعه دانشگاه آزاد هستیم و برنامه داریم اگر واحدهای دانشگاه آزاد زیان دهی داشته باشند با واحدهای همجوار تجمیع می شوند.

میرزاده با بیان این که مهم است تا ما استانداردهای لازم را در توسعه تحصیلات تکمیلی رعایت کنیم، گفت: مدرک دادن باید با چهارچوب علمی باشد که باید سطح کیفیت ها را بالا ببریم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر این که همکاری خوبی با وزارت علوم و بهداشت داشتیم که باید با تصویب رشته ها کار را به پیش ببریم، بیان داشت: رشته های جدیدی هم وجود دارد که باید به تصویب کمیسیون گسترش برسد.

میرزاده ادامه داد: اصل بر برنامه ریزی و همکاری است و هیچ کدام از رشته محل ها بدون مجوز قانونی نیست و دانشگاه های آزاد و همه دانشگاه ها باید ظرفیت سازی کنند تا فرزندان کشور برای تحصیل به خارج از کشور نروند.