رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

مجوز ایجاد هشتمین تئاتر شهر کشور در آمل اخذ شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مجوز ایجاد هشتمین تئاتر شهر کشور در آمل اخذ شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل، گفت، که مجوز ایجاد هشتمین تئاترشهرکشور و نخستین تئاترشهرمازندران پیرو تفاهم نامه امضا شده میان مدیران فرهنگی و هنری شهر آمل و مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ شده است.

مجوز ایجاد هشتمین تئاتر شهر کشور در آمل اخذ شد

محمد محمدی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در جلسه ای که آبان ماه سال 94 با حضور شماری از مدیران وزارت ارشاد ، استان و شهرستان آمل درمحل فرمانداری آمل برگزار شد ، تفاهم نامه تاسیس تئاتر شهر آمل بررسی و به امضای مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان استان مازندران رسید.
وی افزود: در این تفاهم نامه مقرر شده است که مجتمع فرهنگی- هنری امام خمینی(ره) آمل با ایجاد پلاتو، استانداردسازی سالن و مرمت اساسی ساختمان توسط شهرداری و استانداردسازی سالن به لحاظ فنی و تخصصی توسط اداره کل ارشاد استان مازندران و با حمایت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجموعه تئاتر شهر آمل تبدیل شود.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آمل ادامه داد : خوشبختانه اکنون کارهای اداری آن به پایان رسیده واز اواخر خردادماه امسال، بهسازی وبازسازی برای راه اندازی تئاتر شهر آغاز خواهد شد.
محمدی، با اشاره به اینکه این تئاترشهر آمل با زیربنای حدود هزار و 300 مترمربع در دو طبقه و با اعتبار حدود 10 میلیاردریال ایجاد خواهد شد، اضافه کرد: نیمی از این بودجه از محل وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و بقیه با حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل تامین خواهد شد.
وی افزود: توسعه سالن آمفی تئاتر، سن، کف، سالن بلک باکس با ظرفیت 100نفر، جایگاه تئاترخیابانی به ظرفیت 120 نفر، سه جایگاه پلاتو، اتاق گریم، لباس، انبار ، دکور ونگارخانه در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی آمل برای تبدیل شدن به تئاترشهرآمل پیش بینی وایجاد خواهد شد.
** نوبت تمرین گروه های تئاترآمل تا سه ماه آینده پر است
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آمل با بیان اینکه کمبود سالن تمرینی برای گروه های نمایش در این شهرستان متاسفانه وجود دارد و عذاب آور شده است، گفت : فعالیت گروه های هنری آمل خوشبختانه اکنون به حدی رسیده که گروه های پشت نوبت برای تمرین صحنه تا سه ماه آینده نیز فرصت نخواهند داشت.
محمدی، افزود : پارسال 26 اجرای تئاتر توسط هنرمندان مستعد شهرستان آمل درسال گذشته که 18 اجرا صحنه ای بوده درتاریخ این رشته دراین شهرستان بی سابقه و رو به رشد بوده است.
وی یادآورشد: حدود 16 گروه تئاتر در شهرستان آمل فعالیت می کنند که شش گروه تاکنون ثبت این اداره شده است.