رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

مجوزهای برداشت های مجاز شن و ماسه از رودخانه های مازندران محدود شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مجوزهای برداشت های مجاز شن و ماسه از رودخانه های مازندران محدود شد

مجوزهای برداشت های مجاز شن و ماسه از رودخانه های مازندران محدود شد


رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران با بیان این نکته که با هماهنگی و همکاری آب منطقه ای بطور جدی از پدیده رودخانه خواری جلوگیری خواهد شد ، گفت: همسو با این رویکرد حتی مجوزهای برداشت های مجاز شن و ماسه از رودخانه ها محدود شده است.

مجوزهای برداشت های مجاز شن و ماسه از رودخانه های مازندران محدود شد


' محمد محمد پور عمران' امروز در گزارشی به خبرنگار ایرنا افزود: در طول سالیان اخیر پدیده رودخانه خواری در مازندران باعث ایجاد سیل و همچنین تخریب و آسیب شده که برای جلوگیری از این نیازمند مساعدت دستگاه های اجرایی استان هستیم.

وی گفت : جلسات مختلفی برای برخورد با این پدیده شوم انجام شده تا آنجا که مجوزهای برداشت های مجاز را نیز محدود کرده ایم .

محمد پور از دستگاه های امنیتی و انتظامی استان درخواست کرد با آن دسته از افرادی که بصورت غیر مجاز از بسترهای رودخانه برداشت می کنند برخورد لازم را اعمال نمایند .

180 رودخانه کوچک و بزرگ به طول هفت هزار کیلومتر در مازندران جریان دارد که به اظهار کارشناسان آب منطقه ای مازندران با توجه به شرایط آب و هوایی مساعد ، تراکم بالای جمعیت و ورود گردشگر زیاد ، رودخانه های مازندران از قابلیت بالایی جهت جذب توریست برخوردار است.

طبق آمار منابع رسمی از 13 میلیون مترمکعب بـرداشت سالانه شن و مـاسه از بستر رودخانه های مـازندران فقـط چهار میلیون مترمکعب آن دارای مجوز است .

یکی از دلایل بالا بودن خسارت های ناشی از سیل ،تجاوز به حریم و بستر رودخانه های مازندران است.