جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

مجموعه کبری11 - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مجموعه کبری11

...

این سریال شروع موفقیت‌آمیز خود را سال 1996 در شبکه RTL آلمان آغاز کرد. 2 شخصیت اصلی سریال 2 افسر پلیس بزرگراه آلمان هستند که کار تعقیب مجرمان در بزرگراه‌ها و تامین امنیت در جاده‌های اطراف شهر را به عهده دارند. حادثه؛ برخورد، تصادف؛ پرواز ‌خودروها در هوا و انفجار تقریبا پای ثابت تمام قسمت‌های این سریال آلمانی است. به طور متوسط در هر قسمت در این سریال 2 تا 3 نفر کشته می شوند و 5 تا 6 خودرو نابود می‌شوند.

رمز موفقیت سریال حضور معروف‌ترین بدلکاران آمریکایی در سریال بود. مایکل بی و جری بروخ‌هایمر که تجربه ساخت صحنه‌های اکشن در فیلم‌هایی چون جان سخت و سرعت و سری فیلم‌های اسلحه مرگبار را در کارنامه خود داشتند، از همان ابتدا همکاری با این سریال را آغاز کردند.

دیگر ویژگی مثبت این سریال، دیالوگ‌های طنز 2 شخصیت اصلی در آن است که گفته شده از فضای دانی گلاور و مل گیبسون در فیلم‌های اسلحه مرگبار الهام گرفته شده است. البته سهم خودروهای درب و داغان شده در سریال را که اکثرا از مدل‌های بالای بنز و بی‌ام‌و آلمانی هستند، نمی‌توان نادیده گرفت.

طبق آمار گرفته شده در آلمان، کبرا - 11 بیش از 6 میلیون بیننده دارد و سال 2003 این تعداد به بیش از 8 میلیون نفر هم رسید. وقتی کبرا - 11 روی صفحه تلویزیون می‌آید، همه منتظر صحنه‌های برخورد بزن بزن سرعت و در نهایت انفجار در بزرگراه‌های اطراف فرانکفورت هستند و فیلم پر از هیجان و دسیسه است، بهترین بدلکاران برای این فیلم کار می‌کنند.

اتفاقات فیلم گاهی خیلی جالب و گاهی خنده‌آورند ولی در نهایت تمام قسمت‌های این سریال به یک صورت تمام می‌شوند. دشمن خود را نشان می‌دهد، زد و خوردهایی صورت می‌گیرد، قهرمانان طبق معمول سر وقت در محل حاضر می‌شوند، دشمن ضربه می‌زند، قهرمانان دشمن را تعقیب می‌کنند و در آخر این تعقیب و گریز به انفجارهای وسیع و وحشتناکی منتهی می‌شود و همیشه نیز پلیس‌های چابک و فرز در آخرین ثانیه‌ها از این خطرات جان سالم به در می‌برند.

دسیسه‌ها و اتفاقات فیلم همیشه تقریبا به یک صورت تکرار می‌شوند و بیشتر دقایق فیلم در بزرگراه‌ها و خیابان‌ها و درون خودرو اتفاق می‌افتد. با وجود این، کبرا  11 هنوز هم سریالی موفق است و ببینندگان را پای تلویزیون میخکوب می کند و این الگوی تکراری، چیزی از محبوبیت این سریال کم نکرده است.

سال تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
چرا سریال مازندرانی نمیسازین؟ عباس ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ ۱۲:۴۶

عباس
چرا سریال مازندرانی نمیسازین؟
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ ۱۲:۴۶