جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

مجمع قاریان و حافظان سوادکوه تشکیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مجمع قاریان و حافظان سوادکوه تشکیل می‌شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه از تشکیل مجمع قاریان و حافظان سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر داد.

مجمع قاریان و حافظان سوادکوه تشکیل می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس در سوادکوه،حجت‌الاسلام غلام‌حسین ذاکری‌خطیر در جلسه هماهنگی برگزاری مجمع قاریان و حافظان سوادکوه، گفت: آموزش تجوید، صوت، لحن و مفاهیم در دستور کار مجمع قاریان و حافظان سوادکوه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه قاریان به عنوان الگوی بخشی از جامعه باید در رفتار، پوشش و سخنان خود دقت داشته باشند، افزود: تمرین و ممارست برای حافظان و قاریان باید در اولویت قرار گیرد و تقویت دانش قرآنی باید به عنوان مهم‌تر‌ین خروجی مجمع قاریان و حافظان مورد توجه قرار گیرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی به لزوم اطلاع‌رسانی عمومی برای جذب علاقمندان برای قرائت و حفظ قرآن اشاره و خاطر‌نشان کرد: برگزاری مجمع قاریان و حافظان خواهران و برادران مسیر جدیدی را در ارتقای فعالیت‌های قرآنی به همراه دارد.

* حفظ آیات کمک مهمی برای قرائت قرآن است

مربی پیشکسوت قرآنی سوادکوه نیز در جلسه هماهنگی برگزاری مجمع قاریان و حافظان سوادکوه، تمرین و استفاده از نوار‌های اساتید قرآنی را از مهمترین راهکار‌های تقویت صوت و لحن ذکر کرد و گفت: حفظ آیات کمک مهمی برای قرائت کارشناسی و مناسب است و علاقمندان در مسیر حفظ قران قرار گیرند.

وی با بیان اینکه صوت یک نعمت خدادادی است، افزود: مهم‌ترین اقدامات کلاس‌های قرآنی در ساماندهی صافی صدا، تحریر و زنگ صدا است.

سید‌رضا موسوی، گفت: علاقه‌مندان به حفظ و قرائت قرآن تفکیک می‌شوند و بر طبق سطح آنان اقدام به آموزش می‌شود.