جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

مجمع خیران کتابخانه‌ساز چالوس ثبت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مجمع خیران کتابخانه‌ساز چالوس ثبت شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، رودابه آزادیان گفت: کمک به انتشار و چاپ کتاب، همراهی و برنامه‌ریزی به منظور تشویق و ترغیب جوانان به مطالعه مفید و همچنین استفاده از ظرفیت خیرین شهرستان در ساخت و تجهیز کتابخانه‌های عمومی از جمله اهداف تاسیس این مجمع هستند.

آزادیان تصریح کرد: این انجمن پس از تدوین اساسنامه و مشخص شدن اعضای هیئت موسس و هیئت امنای با شماره ثبتی 235 در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور رسما به ثبت رسید و از این پس خیرین می‌توانند با هماهنگی و همراهی این مجمع در ساخت و تجهیز کتابخانه عمومی مشارکت کنند.

دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی چالوس اظهار داشت: در جلسه‌ای که در اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان با حضور خیرین شهرستان تشکیل شد اعضای هیئت مدیره این مجمع به مدت دو سال انتخاب شدند و تمامی اوراق بهادار و اسناد تجاری از قبیل چک و سفته و برات و همچنین نامه‌های اداری و عادی با امضای رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس و خزانه‌دار معتبر است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی چالوس خاطرنشان کرد: در رای‌گیری که به موجب انتخاب اعضای هیئت مدیره صورت گرفت آقایان حمزه علی شیخالاسلامی و اسحاق میارکنی به عنوان رئیس و نائب رئیس هیئت مدیره و ویدا صیادی‌نژاد به عنوان مدیرعامل انتخاب شدند.

وی افزود: صدیقه تبریزیان نیز به عنوان خزانه‌دار و منشی هیئت مدیره و رحمت‌الله الیکایی به عنوان عضو اصلی انتخاب شدند.

آزادیان در بخش دیگر صحبت‌های خود اشاره‌ای به واقعه غدیر و انجام برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان چالوس داشت و گفت: غدیر روز کمال دین و اتمام نعمت در سایه تداوم خط رسالت در شکل و قالب امامت است و هیچ روزی در طول سال فرخنده‌تر و مبارک‌تر از این روز مقدس نزد شیعیان اهل بیت نیست.

وی افزود: به مناسبت فرا رسیدن عید فرخنده غدیرخم کتابخانه عمومی چالوس اقدام به تزئین و آذین‌بندی کتابخانه کردند و همچنین با همکاری مدرسه نهضت و کانون خوشنویسان، مسابقه خط و نقاشی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی برگزار شد.

مسئول کتابخانه‌های عمومی چالوس تصریح کرد: شرکت‌کنندگان در این مسابقه بیش از 60 نفر بودند که از آنان پذیرایی به عمل آمد و به صاحب بهترین اثر جایزه‌ای از طرف کتابخانه اهدا شد.