سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

مجله حقوقی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مجله حقوقی

Loading the player...

تهیه کننده:احمد عطاریه
نویسنده و کارگردان هنری:حسین ضیائی
کارگردان ویدئو:سید مهدی بوی افراز
دستیار:رقیه عالمی-فرنودی
دستیار تولید:محسن پویانفر
مجری:احمد عطاریه
نور:تقی قاسم پور
صدا:کاظم اسماعیلی
تصویر:تقی قاسم پور-محمد صادق ذاکری-علی اعظم جعفر نژاد قمی
دستیار نور:بهار فر
گریم:علی پاک
تدوین:علیرضا امراء
گرافیک:فرحبخش فرهید نیا

این برنامه در نظر دارد با طرح مباحث مختلف حقوقی در جهت افزایش و ارتقاء دانش حقوقی مخاطبین به ویژه در ارتباط با حقوق خانواده-کار-تجارت،مسائل مختلف گامی موثر بردارد.
در این برنامه تلاش خواهد شد تااطلاعات ضروری و لازم در ارتباط با حقوق شهروندی ( فردی و اجتماعی ) هرچند بصورت فشرده و تلخیص شده  ، به بینندگان و مخاطبان خود ارائه و تقدیم کند . ضروری است گفته شود  این اطلاعات و آموزش های اولیه از مهمترین وظایف و رئوس کاری و خدماتی رسانه ملی است تا در بالابردن سطح سواد و برداشت و اطلاعات اقشار جامعه برنامه سازی کند و اوقاتی از زمان را جهت شرح و بسطِ مسائل حقوقی اختصاص داده و به بررسی و تحلیل قوانین پایه پرداخته و برای شهروندان شهری و روستایی آگاهسازی نماید . رسانه ملی برخود وظیفه می داند تا  مخاطبان ایرانی را نسبت به حقوق فردی و گروهی ، خانوادگی ، کاری و اجتماعی ( اعم از دعوا ها ، اختلافات و جرائم و نقصانها و ندانم کاریهای جمعی و فردی ) آشنا و مطلع سازد . تا به همین میزان ، گرفتاری و درگیری مردم با پرونده های قضایی به حداقل برسد .
تولیدکنندگان این برنامه ، تلاش خواهند کرد تا تمام اهداف مندرج در سطوح بالا به تفصیل و دقت  اجرا و نقطه گذاری شود و به طور کامل اجرا گردد .
همانطور  که بیشتر توضیح داده شد جامعه ی متنوع و در حال رشد ایرانی ، روز به روز با چالش ها و اختلافات  متکثر روبرو می شود که این مسئله بی ارتباط با گسترده شدن طبقات متوسط و جوان و تحصیل کرده نیست . هر چه بشر در روابط اجتماعی خود به یکدیگر وابسته و تنیده گردد قطر اختلافات و تضارب آراء نیز بیشتر خواهد شد پس باید کاری کرد تا مجموع این اختلافات و دعواها به حداقل برسد . جامعه شناسان  براین اعتقادند که   بی اطلاعی و بی توجهی هرکدام از شهروندان نسبت به اختیارات ، آگاهی به تفاوت سلایق و علایق ، می تواند برمیزانِ برداشت عقلانی و مدنی شهروندان تاثیر بگذارد . عدم توجه و آگاهی به حدود و قصور ظرفیتهای اجتماعی ، برخورد و تشتت و درهم ریزی را شدت خواهد داد . هر چه اطلاعات  و دانش شهروندان یک اجتماع ،  نسبت به این حقوق و الزامات و حدود ،  کمتر و پرنقصان باشد ، ضریب در گیری ، دعوا و پرونده سازی نیز بیشتر خواهد شد این برنامه در صدد خواهد بود تا با محوریت قراردادن قوانین جاری کشور ، مخاطبان خود را که صاحب شناسه ی شهروندی و سرپرستی و کار می باشند ، آگاه و مطلع سازد که مثلاً اگر مستاجر است دارای چه التزامات ، حدود و  اختیارات قانونی است که اگر با خوانده خود ( موجر ) اختلاف پیدا کرد با کمترین خسران و تلاطم به حق خود برسد . در سلسله برنامه ها ، می توان با پیش کشیدن یک پرونده قضایی و حقوقی ، به شرح و تاویل و آموزش شهروندان پرداخت و با ذکر بند بند  موارد مندرج در قول نامه ها و توافق نامه ها ، راه جعل و دعوا و نابسامانی و تشکیل پرونده و کش قوسهای قضایی را به حداقل رساند .
اندیشه ی محوری از تولید این برنامه ، پایین آوردن جرائم و خطاها و خلوت تر کردن راهروهای محاکم قضایی است ساده تر اینکه به هر فرد گوشزد کنیم که حقوق اولیه و اساسی اش  چیست و  اختیارات و مسئولیتش تا کجاست .
  این برنامه به صورت ضبطی و با ساختاری ترکیبی (گزارش ، پلاتو ، کلیپ ، گفتگوی چالشی،مهمان برنامه،گزارش از قضات،مشاهیر حقوق،گرافیک،تاریخچه قضا،آیا می دانید که شامل دانستنیهای کوتاه از قوانین حقوقی می باشد،گزارش از دادگاه و ... )  درون استودیو همراه با سه دوربین و دکور مخصوص تولید خواهد شد .

 

سال تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
لطفا از کارشناسان متنوع تری استفاده کنید.با تشکر سید حسن حسینی ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۱۰:۰۳
با سلام و خسته نباشید ،می خواستم از برنامه خوبتان... لیلا فلاحی ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۰۸:۴۰

سید حسن حسینی
لطفا از کارشناسان متنوع تری استفاده کنید.با تشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۱۰:۰۳
لیلا فلاحی
با سلام و خسته نباشید ،می خواستم از برنامه خوبتان تشکر کنم.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۰۸:۴۰