جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

مجلس مخالف واگذاری درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت است - نمایش محتوای خبر

 

 

مجلس مخالف واگذاری درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت است

سید هادی حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری درباره واگذاری درمان بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت اظهار داشت: یکی از کارهای غلط در این حوزه واگذاری درمان بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت است.

وی تصریح کرد: حوزه بهداشت و درمان به تنهایی درگیر مشکلات زیادی است که اگر بتواند نسبت به رفع مشکلات خود اقدام کند کار اثرگذاری انجام داد.

نماینده مردم قائشمهر، سوادکوه و جویبار خاطرنشان کرد: حوزه درمان تامین اجتماعی سالیان زیادی است که در کشور اقدامات خوب درمانی را در دستور کار دارد و این بخش حوزه عمومی غیردولتی است.

وی بیان داشت: واگذاری درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت مغایر اصل 44 قانون اساسی است و بار بهداشت درمان با واگذاری درمان تامین اجتماعی سنگین می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بهداشت و درمان با مشکلاتی که دارد نمی‌تواند نسبت به رفع امور خودش اقدام کند و اگر بار درمانی تامین اجتماعی را به دوش بکشد مشکلات این وزارت خانه سنگین‎تر می‌شود.

این مسئول در ادامه با اشاره به پرداخت 6 هزار میلیارد تومانی دولت در سال‌جاری در حوزه بهداشت و درمان گفت: این اتفاق خوب ممکن است فقط برای سال جاری باشد و شاید در سال‌های بعدی مسئولان نتوانند این ارقام را به بهداشت و درمان اختصاص دهند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی تلاش دارند تامین اجتماعی را دولتی کنند گفت: اگر موضوع واگذاری درمان تامین اجتماعی به مجلس کشیده شود مجلس با این امر مخالفت می‌کند.

حسینی گفت: در صحبت‌های که با نمایندگان مجلس داشتیم مخالفت‌شان را با این موضوع اعلام کردند.

این مسئول درباره احتمال محقق شدن واگذاری درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت گفت: تلاش‌های وسیعی در این زمینه در حال انجام است ولی این امر با سیاست‌های کلی نظام نیز سازگار نیست و احتمال تحقق این امر بسیار ضعیف است.