رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

مجلس برای تصویب طرح نظام رتبه‌بندی معلمان تلاش می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

مجلس برای تصویب طرح نظام رتبه‌بندی معلمان تلاش می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، قاسم احمدی‌لاشکی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی این شهرستان بیان داشت: با توجه به وضعیت نامطلوب اقتصادی همه آحاد مردم باید با عزم ملی و مدیریت جهادی سعی در رفع مشکلات قشر بازنشسته فرهنگی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: جامعه به بازنشستگان آموزش و پرورش نگاه ویژه‌ای دارد و دولت سعی دارد با کمک مجلس مشکلات این قشر را به نحو شایسته‌ای برطرف کند.

احمدی‌لاشکی پیشنهاد نظام رتبه‌بندی معلمان را اولویت نخست مجلس عنوان کرد و افزود: از آنجایی‌ که اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها مرحله به مرحله ارتقای درجه می‌یابند و با توجه به میزان سابقه و مقالات ارائه شده رتبه‌بندی می‌شوند، مجلس نیز در صدد تصویب این طرح برای معلمان است.

وی تصریح کرد: در صورت تصویب این طرح از سوی دولت هم شأن و منزلت معلمان حفظ می‌شود و هم شاهد تحولات خوبی در امر آموزش و پژوهش خواهیم بود.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس تأکید کرد: بازنشستگان فرهنگی از حقوق و مزایای کافی برخوردار نیستند و این وظیفه ما است که نتیجه 30 سال تلاش آنها را که حق مسلم این قشر است در اسرع وقت پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه پاداش بازنشستگان مرحله به مرحله به آنان پرداخت می‌شود، ابراز داشت: سایر دستگاه‌های دولتی پاداش بازنشستگی را کامل و یک‌جا دریافت می‌کنند، اما این قانون درباره فرهنگیان اجرا نمی‌شود.

احمدی‌لاشکی از دریافت 25 درصدی مطالبات بازنشستگان خبر داد و گفت: دولت برای پرداخت پاداش سال‌های 91 و 92 به فرهنگیان یک‌هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت که تاکنون تنها 25 درصد آن اختصاص یافته است.

وی در پایان یادآور شد: از این رقم در هفته‌های گذشته 500 میلیارد تومان پرداخت شد و 310 میلیارد تومان نیز باقی مانده ‌است.