سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مجریان طرح تولید کود بیولوژیک حمایت می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

مجریان طرح تولید کود بیولوژیک حمایت می‌شوند

سید زین‌العابدین پرواسی در نشست مشترک کارکنان این نهاد با نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به  وام اشتغال و کمک به مددجویان زیرپوشش این نهاد اظهار داشت: کمیته امداد شهرستان قائمشهر متعهد شد تا در سال جاری یک‌هزار و 398 فرصت شغلی برای متقاضیان ایجاد کند.

وی با بیان اینکه طی 15 روز 2 هزار و 620 نفر در سامانه اشتغال این نهاد ثبت‌نام کردند، افزود: با تشکیل و بررسی پرونده‌ها 630  پرونده به بانک عامل برای دریافت وام اشتغال ارسال شد.

پرواسی به تعهد اجرای آموزش و مهارت‌های شغلی برای 957 نفر شامل مهارت‌های فنی و عمومی مانند هدایت و مشاوره شغلی برای تمامی متقاضیان اشتغال اشاره کرد و افزود: در این روند پایداری و فرایند شغلی بررسی قبل از مشاوره، تصویب طرح، توجیه اقتصادی طرح، هدایت متقاضی به مشاوره شغلی، تصویب طرح و معرفی به بانک تعریف شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی‌ قائمشهر از برنامه ساماندهی اشتغال برای افراد زیرپوشش کمیته امداد به ویژه برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به شکل تعاونی خبر داد و اذعان داشت: برنامه شغلی تولید کود بیولوژیک، حمایت‌های پس از اجرای طرح شامل خدمات فنی و آموزشی، آموزش‌های چهره به چهره، بیمه تامین اجتماعی برای مجریان، بیمه حوادث طرح و بیمه عمر برای مانده بدهکار از برنامه‌های طرح است.

پرواسی با اشاره به اینکه از سال تاسیس این کمیته تا سال 89 یک‌هزار و 300 طرح  اجرا شد، افزود: تنها در سال 90 با همکاری بانک‌ها 900 طرح توسط این نهاد اجرایی شد.