سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مجتمع‌های مسکونی برای آموزش و پرورش در شهرهای توریستی احداث شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مجتمع‌های مسکونی برای آموزش و پرورش در شهرهای توریستی احداث شود

احداث مجتمع مسکونی برای آموزش و پرورش امری ضروری است.
به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، سید کریم سجادی صبح امروز در جلسه شورای اداری در نمازخانه آموزش و پرورش این شهرستان با بیان اینکه بابلسر شهری توریستی و گردش‌پذیر است، اظهار داشت: پذیرش مسافران فرهنگی به هنگام سفرهای نوروزی و تابستانی در مدارس عمر مفید مدارس را پایین آورده و در درازمدت مدارس را با مشکل مواجه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بابلسر در بحث نگهداری، تخصیص اعتبارات و احداث مدارس با مشکلات مواجه است، گفت: در شهرهایی همچون بابلسر لازم است آموزش و پرورش مکان اختصاصی برای پذیرایی از مهمانان نوروزی و تابستانی داشته باشد.

سجادی با بیان اینکه زمینی برای احداث مجتمع برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شد، ادامه داد: با شهردار بابلسر برای همکاری با آموزش و پرورش و صدور پروانه صحبت شد و قرار شد از وزیر و معاون وزیر نیز دعوت شود تا هماهنگی لازم برای احداث مجتمع به عمل آید.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به شعار سال 93 از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد و فرهنگ اذعان داشت: نقش آموزش و پرورش در امر فرهنگ نقش مهم و جدی است که لازم است با برنامه‌ریزی درست برای تحقق آن بکوشیم.

وی با اشاره به گرامیداشت هفته معلم تصریح کرد: مراسم‌های هفته معلم باید باشکوه برگزار شود و ضمن تجلیل از معلمان شهرستان، از پیشکسوتان به صورت ویژه تقدیر شود.

فرماندار بابلسر با بیان اینکه برای جلوگیری از آسیب اجتماعی در مدارس ضمن اینکه به ایمن‌سازی مدارس توجه می‌شود و شناخت خود را نسبت به آسیب‌ها افزایش دهیم، اذعان داشت: آسیب‌شناسی در مباحث اجتماعی امری مهم بوده و باید به آن توجه شود.

سجادی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی تاکنون اقدامات زیادی از سوی مدارس و نهادهای فرهنگی انجام شده است اما این اقدامات در یک راستا نبوده است،خاطرنشان کرد: سرانه اعتباری پرورش نسبت به آموزش بسیار پایین بوده که لازم است برای تخصیص اعتبارات تدابیر بهتری اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دنیا از نسل اول یعنی اطلاعات ماشینی خارج و به نسل دوم یعنی ماشین اطلاعاتی وارد شده است، گفت: اگر کشور نتواند متناسب با آن حرکت کند بسیار متضرر می‌شود.

سجادی به ارائه راهکار برای جلوگیری از آسیب اجتماعی اشاره کرد و افزود: فعالیت‌ها در حوزه اجتماعی و مدارس از یک جا مدیریت شود چرا که در غیر این‌ صورت نتیجه دلخواه به دست نمی‌آید.