جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

متکدیان آمل جمع آوری می شوند- نبود کیوسک مطبوعاتی - نمایش محتوای خبر

 

 

متکدیان آمل جمع آوری می شوند- نبود کیوسک مطبوعاتی

به گزارش خبرنگار مهر، خسرو  ابراهیم زاده شامگاه سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اضافه کرد: نیروی انتظامی آمل نیز برای تحقق این طرح شورا قول همکاری در تامین نیروهای مورد نیاز برای جمع اوری متکدیان را داده است.

رئیس شورای اسلامی شهر آمل گفت: طرح دومنطقه ای شدن تقسیمات کاری شهرداری آمل که در دوره سوم شورای اسلامی این شهر مطرح وپیگیری شده بود، در این دوره مطرح نیست و اعضای شورای اسلامی دوره چهارم طرح های نیمه کاره ومهم تر را در اولویت های کاری قرار دادند.

وی افزود: دو منطقه ای شدن شهر آمل در دوران تصدی مرحوم کردان دروزات کشور تصویب وبه شورای اسلامی شهر وشهرداری آمل هم ابلاغ شد اما به لحاظ هزینه بالا در تامین نیرو و امکانات مورد نیاز مورد بحث وپیگیری شورا نیست.

وی از تاخیر در ابلاغ نشدن سازو کارهای این بخش از سوی وزارت کشور برای اجرای این مصوبه دو منطقه ای شدن شهر آمل انتقاد و تصریح کرد: شورای شهر و شهرداری آمل همچنان منتظر ابلاغ این حکم برای اجرا هستند.

وی راه اندازی سازمان مستقل فرهنگی و ورزشی در شهرداری آمل را با توجه به جمعیت کمتر از500 هزارنفری آمل با اعلام وزارت کشور را منتفی دانست واضافه کرد: البته با ویژه شدن شهرستان آمل، پیگیریهای دیگری در حال انجام است وحتی نشستی نیز با مسئولان شهرداری ساری که این سازمان را راه اندازی کردند، برگزار خواهد شد.

بودجه 700 میلیارد ریالی شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهرآمل، بودجه امسال شهرداری وسازمان های وابسته به این شهر را حدود 700میلیاردريال اعلام واضافه کرد: این بودجه در دوره سوم شورا بسته شده وقابل تغییر نیست اما همه تلاش اعضای شورای اسلامی دوره چهارم از هم اکنون برای بسته شدن بودجه سال 93شهرداری وسازمان های وابسته از 15 آذرماه است.

ابراهیم زاده، همچنین با اشاره به اینکه هرگونه جذب نیروهای جدید در شهرداری وسازمانهای شهرداری در زمان حاضر ممنوع است وهیچ یک از اعضای شورا ، شهردار و مدیران شهرداری حق جذب نیروهای جدید را ندارند، تصریح کرد: ممنوعیت جذب نیرو در شهرداری وسازمانهای شهرداری که بدعت بد در دوره گذشته وشهرداری بوده به شهردار ابلاغ و موظف به اجرای آن هستند.

وی هر گونه تغییرات در سطح مدیران عامل سازمان های شهرداری آمل را در زمان حاضر رد کرد وادامه داد: شورای جدید به دنبال تصمیم گیری شتابزده نیست و قصد تغییرات جدید ندارد و در زمان نیاز از نیروهای جوان ومتخصص وبا برنامه استفاده خواهد کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر آمل در ادامه با اشاره به اینکه با پایان یافتن زمان مدیریت پیمانکار بخش خصوصی تالار ورزشی کوثر ویژه بانوان به شهرداری و با مدیریت شهرداری واگذار خواهد شد، گفت: متاسفانه پیمانکاربخش خصوصی در این مدت با افزایش هزینه های استفاده از این سالن فقط  در صدد درآمدزایی بوده واین موضوع باعث استقبال کم بانوان آملی شده بود که در تصمیم جدید به شهرداری مدیریت آن نیز به شهرداری با کاهش هزینه ها واگذار خواهد شد.

آمل کیوسک مطبوعاتی ندارد

وی در پاسخ به سوالی مبنی برنبود کیوسک های مطبوعات در این شهر وعلت همکاری نکردن متولیان در این بخش خاطرنشان کرد: خوشبختانه شهرداری آمل در این بخش همکاری خوبی کرده با شناسایی نقاط مختلف شهر،مدیریت تعدادی از کیوسکها را به خبرنگاران واگذار خواهد کرد.

شهر آمل بیش از 250 هزار نفر جمعیت دارد.