سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

متولیان فرهنگی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیج‌وار کار کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

متولیان فرهنگی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیج‌وار کار کنند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس  از نکا، اسماعیل امامزاده صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های نکا افزود: کتاب و کتابخوانی در کشورهای مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین جهت باید در کشور ما نیز به عنوان یک فرهنگ مورد توجه قرار گیرد و با کتاب و کتابخانه فرهنگ خود را ترویج کنیم.

وی خاطر نشان کرد: کتاب و کتابخوانی نقش به سزایی در افزایش آگاهی و تعالی روح انسان ایفا می‌کند بنابراین می‌توان گفت رشد و توسعه جامعه در گرو رشد کتاب و کتابخوانی در بین مردم است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با تاکید بر اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی فراتر از فعالیت‌های ذاتی خود در بخش فرهنگی گام برمی‌دارد، افزود: برنامه‌های فرهنگی مناسب و مسابقات متعددی در طول سال و در مناسبت‌های مختلف انجام می‌شود که بیانگر رشد بخش فرهنگی است.

امامزاده بیان داشت: فرهنگ‌سازی در درون خانواده‌ها، تعامل با قشر تحصیل کرده و دانش‌آموزان و سخنرانی در تریبون‌های فرهنگی و اجتماعی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موثر است.

رئیس کتابخانه نکا نیز در این نشست گزارشی از روند اقدامات انجام گرفته در جهت پیشبرد اهداف نهاد کتابخانه‌های عمومی نکا به منظور رشد شاخص‌های کتابخانه‌ای و همچنین ارتقای سرانه مطالعه مفید ارائه کرد.