سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

متولیان دولتی در مازندران اعتقادی به بخش خصوصی ندارند - نمایش محتوای خبر

 

 

متولیان دولتی در مازندران اعتقادی به بخش خصوصی ندارند

رئیس اتاق اصناف مرکز مازندران گفت: متولیان دولتی در استان اعتقادی به بخش خصوصی و علاقه‌ای به برون‌سپاری ندارند.

متولیان دولتی در مازندران اعتقادی به بخش خصوصی ندارند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عباس رمدانی پیش از ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی در اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی مازندران در ارتباط با اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب از چهار سال قبل بحث اقتصاد را به صورت جدی مطرح و در سال‌‎جاری بر این موضوع تاکید کردند.

وی تصریح کرد: دولت باید در این زمینه به صورت جدی ورود پیدا کند، مشکلات و موانع بخش تولید را برطرف کند.

رئیس اتاق اصناف مرکز مازندران با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه بخش اقتصاد مقاومتی در استان، بیان کرد: جایگاه بخش خصوصی در ایجاد این قرارگاه باید به صورت مناسب مشخص و مدون شود.

وی بیان کرد: کارگروهی در استان با عنوان اشتغال و آی‌سی‌تی ایجاد شد ولی در این کارگروه‌ها جایگاهی برای بخش خصوصی دیده نمی‌شود.

رمدانی با اعلام اینکه در مازندران برون‌سپاری مناسبی برای ایجاد فعالیت اقتصادی انجام نمی‌شود، ادامه داد: متولیان دولتی استان چندان اعتقادی به بخش خصوصی ندارند و بیشتر خودشان تلاش دارند که با استفاده از دانش خویش همه چیز را دولتی مدیریت کنند.

وی خاطرنشان کرد: متولیان بخش دولتی ممکن است به زبان درباره استفاده از ظرفیت بخش خصوصی مواردی را مطرح کنند ولی در عمل فعالان بخش خصوصی در سیاست‎گذاری تولیدی نقشی ندارند.

رئیس اتاق اصناف مرکز مازندران گفت: در حال حاضر معیشت مشکل اساسی مردم است، فعالان بخش خصوصی نقش اثرگذاری در ایجاد اشتغال دارند ولی در سیاست‌گذاری این افراد دیده نمی‌شوند.