جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

متوسط سرعت خودروها در محورهراز به 80 کیلومتر در ساعت افزایش می یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

متوسط سرعت خودروها در محورهراز به 80 کیلومتر در ساعت افزایش می یابد

علی اسد روز شنبه در نشست ارایه گزارش و بررسی طرح های تعریض محور هراز که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و  آخوندی وزیر راه و شهر سازی که در محل یکی از قطعات مسیر درحال تعریض محور هراز برگزار شد، افزود:در حال حاضر 14پیمانکار تعریض حدود 60 کیلومتر از مسیر را در دست اجرا دارند.

وی با بیان اینکه 19تونل به طول 12هزارو 750 متر در حال اجرا است، ادامه داد: 13 تونل با حدود هشت هزار متر ساخته شده است.

اسد از ساخت 20 دستگاه پل در اجرای طرح های تعریض و چهار خطه شدن این محور خبر داد و بیان داشت: هشت پل ازاین مجموعه احداث شده است.

مدیر کل راه و شهر سازی مازندران با بیان اینکه برای اتمام طرح های این محور به حدود هفت هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است، ادامه داد: در صورت تخصیص اعتبار ، طرح های این حوره تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

اسد تراکم ترافیکی محور هراز در روز را بیش از 20 هزار خودرو عنوان کرد و بیان داشت: در زمان اوج تراکم ترافیکی تعداد خودروهای این محور به 40هزار خودرو در روز نیز می رسد.

اسد از جاده هراز به عنوان زیباترین و درعین حالی یکی مرگبار ترین جاده های کشور یاد کرد و اظهار داشت: با ساخت سد هراز در کنار این محور ظرفیت گردشگری و زیبایی محور هراز چندین برابر بالاتر می رود و لزوم ساماندهی به آن نیز بیشتر بچشم خواهد خورد .

اسد بیان داشت: با ساخت و آبگیری سد هراز 11کیلومتر از این جاده زیر آب می رود که طرح جایگزینی جاده در دستور کار قرار دارد.

وی پرورش ماهی قزل آلا و استفاد از واریزه های کوهی را از دیگر مزیت های طبیعت محور هراز عنوان کرد و بیان داشت: همکاری و مساعدت محیط زیست و منابع طبیعی در اجرای طرح های تعریض و چهار خطه کردن محور هراز مطلوب است.

مدیر کل راه و شهر سازی مازندران تصریح کرد: در صورت تضمین تامین منابع اعتباری این محور با سرعت چهار بانده خواهد شد.

محور هراز یکی از محورهای مواصلاتی مهم مازندران است که سالانه بیش از 20 میلیون گردشگر از این محور و شهر آمل وارد استان می شوند.

معاون اول رئیس جمهوری که روز شنبه به همراه وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به مازندران سفر کرد ، پس از بازدید از طرح های تعریض محور هراز و سد مخزنی هراز ، مازندران را به مقصد تهران ترک کرد.