جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

متلاشی شدن 93 باند مواد مخدر در مازندران/ تیراندازی در استان 4 درصد کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

متلاشی شدن 93 باند مواد مخدر در مازندران/ تیراندازی در استان 4 درصد کاهش یافت

فرمانده انتظامی مازندران گفت: 93 باند مواد مخدر در 9 ماه امسال در استان متلاشی شدند که در این بخش شاهد یک‌هزار و 543 دستگاه خودرو توقیفی، 171 درصد افزایش در دستگیری خرده فروشان و 134 درصد افرایش در تعداد دستگیری معتادان بودیم.

متلاشی شدن 93 باند مواد مخدر در مازندران/ تیراندازی در استان 4 درصد کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیدمحمود میرفیضی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به گزارش عملکرد پلیس در 9 ماه امسال پرداخت و اظهار کرد: 2 هزار و 421 کیلوگرم انواع مواد مخدر در مازندران کشف شد که در سال‌جاری 26 درصد با افزایش کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بودیم.

وی تعداد دستگیرشدگان در کشف مواد مخدر را 66 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل دانست و افزود: 93 باند مواد مخدر در 9 ماه امسال متلاشی شدند که در این روند شاهد یک‌هزار و 543 دستگاه خودرو توقیفی، 171 درصد افزایش در دستگیری خرده فروشان و 134 درصد افرایش در تعداد دستگیری معتادان بودیم.

فرمانده انتظامی مازندران به بحث ترافیک و حوزه تصادفات در مازندران پرداخت و گفت: مازندران از سه استان برتر تردد خودرو در کشور است.

این مسؤول با اشاره به اینکه مازندران در 9 ماه امسال هشت درصد در تصادفات درون و برون‌شهری با کاهش مواجه بوده است، بیان کرد: 6 درصد تصادفات منجر به فوت در مازندران کاهش یافته است.

میرفیضی تعداد کشته‌شدگان حوادث رانندگی را در سال گذشته 602 نفر اعلام کرد و ادامه داد: کشته شدگان ناشی از حوادث رانندگی در امسال 516 نفر بودند که از ابتدای سال تاکنون به 14 درصد کاهش رسیده است.

وی با اعلام اینکه بیشترین آمار کشته‌شدگان حوادث رانندگی را 47 درصد عابران پیاده تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: 22 درصد کشته شدگان حوادث رانندگی را راکبان موتورسیکلت تشکیل می‌دهند.

فرمانده انتظامی مازندران بیشترین علت تصادف را توجه نکردن به جلو، عدم رعایت حق تقدم، انحراف به چپ، تغییر مسیر و نداشتن توانایی رانندگی و کنترل وسیله نقلیه دانست و اضافه کرد: بیشترین تصادفات رانندگی در سن 30 تا 40 سال است و بیشترین ساعات تصادف غروب و شب اتفاق می‌افتد.

این مسؤول به تماس و پاسخگویی پلیس 110 پرداخت و گفت: از ابتدای سال تاکنون 444 هزار مورد تماس تلفنی با 110 برقرار شد که با رشد 75 درصدی مواجه بودیم.

میرفیضی 25 درصد مراجعه مردمی به پلیس را حضوری دانست و ادامه داد: 54 درصد تماس‌های مردمی به پلیس منجر به اجرای عملیات، 35 درصد تماس‌ها توسط کاربران ارشاد و راهنمایی، 96.5 درصد سبب جلب رضایت مردم شد و تعداد خدمات ارائه شده توسط دفاتر خدمات الکترونیک 738 هزار و 603 مورد به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مأموریت معاونت اجتماعی ناجا در استان 4 هزار پرونده رسیدگی شده است، خاطرنشان کرد: 70 درصد پرونده‌ها منجر به سازش، 228 مورد جلسات مشاوره‌ای و 13 هزار و 194 نفر مشاوره فعال دریافت کردند.

فرمانده انتظامی مازندران هدف پلیس در موضوعات اجتماعی را پیشگیری دانست و افزود: در حوزه معضلات اجتماعی 75 درصد مرد و 25 درصد زن دستگیر شدند.

این مسؤول سن بزهکاری دستگیر شده‌ها را از صفر تا 14 سال 12 درصد، 15 تا 24 سال 26 درصد و 25 تا 39 سال را 64 درصد اعلام کرد و گفت: 89.5 درصد شاغل و 10.5 درصد از دستگیرشدگان بیکار بودند که این تعداد افراد متخلف 31 درصد متأهل و 69 درصد مجرد بودند.

میرفیضی از کاهش چهار درصدی آمار تیراندازی در مازندران خبر داد و تصریح کرد: بیش از 80 درصد تیراندازی‌های انجام شده منجر به دستگیری شد.

وی بیشترین اقدام تیراندازی‌ها را اختلافات مالی و اخلاقی دانست و ادامه داد: برای کاهش این جرم پلیس اقدام به جمع‌آوری سلاح در مازندران کرده و سه باند هم در این حوزه دستگیر و تعدادی سلاح گرم نیز توقیف شده است.

فرمانده انتظامی مازندران در پایان گفت: تاکنون در تیراندازی اخیر بابل دستگیری صورت نگرفت و پرونده در حال بررسی است.