سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

متقاضیان اروپایی و آسیایی گلهای زینتی آمل افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

متقاضیان اروپایی و آسیایی گلهای زینتی آمل افزایش یافت

سیدمرتضی امینیˈ روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: کشورهای روسیه، ترکمنستان ، آذربایجان، ارمنستان، عراق ، افغانستان و چند کشور عربی حوزه خلیج فارس عمده ترین بازارهای هدف صادرات تولیدکنندگان گل وگیاهان زینتی شهرستان آمل است.

وی ادامه داد: سالانه بیش از 55میلیون واحد گل و گیاه ظرفیت تولید گلهای زینتی و دارویی در 463واحد تولیدی شهرستان آمل است که این مقدار علاوه بر ارسال به سایر استانها به خارج از ایران نیز صادر می شود.

مدیرجهادکشاورزی آمل ادامه داد: هم اکنون ارزش تولید گلهای زینتی از اراضی کشاورزی شهرستان آمل با افزایش چند برابر در مقایسه با سالهای گذشته به حدود 550 میلیارد ریال رسیده است.

امینی اضافه کرد: بیشترین مقدار تولید گلهای زینتی تولیدکنندگان آملی مربوط به گلهای شاخه بریده در سطح بیش از یک میلیون مترمربع با تولید سالانه 48 میلیون شاخه است.

وی تصریح کرد: علاوه بر گلهای زینتی، گلهای آپارتمانی ، گلهای درختی و درختچه زینتی و گلهای فصلی نشایی تولید می شود.

مدیرجهادکشاورزی آمل، مجموع سطح زیرکشت و تولیدی گل و گیاهان زینتی این شهرستان را بیش از یک میلیون و 645 هزار مترمربع به صورت پوششی و روباز اعلام واضافه کرد: حدود هزار و 218 نفر نیز در این بخش مشغول به فعالیت هستند.

امینی با اشاره به اینکه شهرستان آمل هم اکنون رتبه نخست سطح کشت گلهای زینتی در استان مازندران را دارد، گفت : در راستای بهینه سازی مصرف سوخت و اصلاح ساختاری گلخانه ها پس از ارزیابی درخواست متقاضیان ، تاکنون تعداد 9 واحد گلخانه با اعتبار بیش از سه میلیارد ریال اصلاح ساختار شده است .