سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

مبلغان به علم روز مجهز شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

مبلغان به علم روز مجهز شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد،حجت‌الاسلام محسن قرائتی پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی نماز که با حضور روحانیون، مبلغان، مبلغات و مربیان قرآنی و دینی محمودآباد در حوزه علمیه امام صادق (ع) این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: با تفکر و اندیشه در خلقت خود می‌توانیم به نعمت‌های خداوند پی ببریم و در برابر دستورات او متواضع شویم.

وی با اشاره به سنگینی نماز و ضرورت خشوع داشتن در این فریضه نورانی افزود: برای اینکه نسل جوان را به نماز سوق دهیم باید خشوع آنها را بالا ببریم تا با علاقه قلبی به ستون دین روی آورند.

قرائتی با تاکید به انجام درست وظایف طلاب تصریح کرد: روحانیون و مبلغان دینی باید تهذیب، اخلاق، پویایی و مباحث تفسیر قرآن کریم را با جدیت دنبال و در جوانی در خود تقویت کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: امروز لازم است همه ما با توجه به هجمه عظیم فرهنگی غرب و دشمنان اسلام خودمان را به علم روز مجهز و اطلاعات کافی را در این زمینه داشته باشیم.

قرائتی با اشاره به اهمیت عبادت بیان داشت: عبادت، به معناى اظهار ذلت، عالى‌ترین نوع تذلل و کرنش در برابر خداوند است که در اهمیت آن همین بس که آفرینش هستى و بعثت پیامبران عالم تکوین و تشریع براى عبادت است و خداوند نیز  مى‌فرماید: هدف آفرینش هستى و جن و انس، عبادت خداوند است.