سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

مبانی پدافند غیرعامل در ساخت و سازهای مازندران رعایت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مبانی پدافند غیرعامل در ساخت و سازهای مازندران رعایت شود

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری مازندران از رعایت نشدن نکات ایمنی در ساختمان های استان به عنوان یکی از چالش های پیش رو یاد کرد و گفت : مهندسان ساختمان باید با رعایت نکات ایمنی در ساخت و ساز ، همکاری لازم را برای اجرای پدافند غیرعامل داشته باشند.

مبانی پدافند غیرعامل در ساخت و سازهای مازندران رعایت شود

به گزارش خبرنگار ایرنا ، یدالله نبوی روز یکشنبه در آیین تجلیل از فعالان عرصه پدافند غیر عامل مازندران در ساری افزود : برای حل این مشکل همایشی با حضور مهندسان ساختمان استان برگزار شد که ضمن تشریح اصول و مبانی پدافند غیر عامل برای آنان ، موارد قابل رعایت ابلاغ شد .
وی از برگزاری دوره های آموزشی عمومی و تخصصی پدافند غیر عامل برای 12 هزار و 665 نفر از مدیران دستگاه های اجرایی و دهیاران استان خبر داد و گفت : این افراد در 11 دوره آموزش عمومی و تخصصی پدافند غیر عامل که در نیمه نخست امسال برگزارشد ، شرکت کردند .
او افزود : همچنین برای یکهزار و 200 مربی که در دوره های آموزشی پدافند غیر عامل شرکت کردند ، گواهینامه پایان دوره صادر شده است .
مدیرکل پدافند غیر عامل مازندران به صدور حکم برای 17 نفر آموزش دیده به عنوان مدرس پدافند غیر عامل استان اشاره کرد و گفت که مازندران از این پس برای برگزاری دوره های پدافند غیرعامل مشکلی نخواهد داشت .
وی افزود : امسال 13 جلسه کارگروه تخصصی برای با موضوع پدافند غیرعامل در استان برگزار شد تا راهبردها و شیوه های لازم برای اعمال مدیریت در زمان وقوع حوادث بررسی شود .
نبوی از برگزاری پنج رزمایش تخصصی به عنوان بخشی از فعالیت های اداره کل پدافند غیر عامل مازندران در سال جاری یاد کرد و گفت : رزمایش بزرگ مقابله با تب برفکی مازندران هم فردا در جویبار برگزار خواهد شد تا نیروها هنگام بروز این بیماری آمادگی لازم را برای مقابله داشته باشند .
وی از اجرای برنامه عملیاتی پدافند غیر عامل در 29 مرکز حیاتی و مهم مازندران در هفته پدافند غیر عامل امسال خبر داد و افزود : مانور قطع برق در سازمان ها و مراکز حیاتی از جمله فرودگاه ، استانداری و صدا و سیما انجام شد تا میزان آمادگی برای برخورد با چنین مسایل در نیروها بررسی شود .
مدیر کل پدافند غیر عامل مازندران به تصمیم امسال دولت اشاره کرد و گفت : براساس این تصمیم علاوه بر اعتبار درنظرگرفته شده برای سازمان پدافند غیر عامل، دستگاه های اجرایی مجاز به پرداخت نیم تا دو درصدی اعتبارات سازمانشان به پدافند غیر عامل هستند .
دراین مراسم از مدیران دستگاه های اجرایی فعال در زمینه پدافند غیر عامل که ارائه دهنده طرح های تحقیقاتی مناسب دراین زمینه بوددند ، قدردانی شد .