جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

مبارزه بیولوژیک در 2500 هکتار از کشتزارهای میاندرود - نمایش محتوای خبر

 

 

مبارزه بیولوژیک در 2500 هکتار از کشتزارهای میاندرود

شبر موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندرود از برپایی جلسه کمیته فنی جهت اجرای پروژه‌های حفظ نباتات در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: این جلسه در راستای تولید محصولات ارگانیک و سالم برگزار شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان میاندرود گفت: جلسه کمیته فنی در میاندرود با شرکت کارشناسان فنی این مدیریت، مراکز جهادکشاورزی و پیمانکاران طرف قرارداد تولید عوامل بیولوژیک تشکیل شد که اثرات آن بر کشاورزی منطقه پس از اجرای برنامه مشخص می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح مبارزه بیولوژیک در سطح 800 هکتار از شالیزارهای این شهرستان در سال‎جاری، از اجرای پروژه های مبارزه بیولوژیک با آفات در بیش از 550 هکتار از مزارع سویا، یک‌هزار هکتار مزارع ذرت و 200 هکتار از باغات این شهرستان خبر داد.

موسوی اظهار داشت: در راستای آموزش و ترویج بهره‎برداران بخش کشاورزی، یک ‎دوره کارگاه آموزشی زراعت گندم با شرکت بیش از 22 نفر از کشاورزان گندم‎کار در سایت الگویی روستای جامخانه شهرستان میاندرود برگزار شد.

وی گفت: در این کارگاه آموزشی، کارشناسان زراعت و ترویج سازمان جهادکشاورزی این شهرستان به ارائه آموزش و توصیه‌های فنی درباره عملیات مرحله داشت گندم از جمله مبارزه با بیماری‌ها و تغذیه گندم به فراگیران پرداختند.