سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

مبارزه با علف‌های هرز و آفات در 550 هکتار از اراضی کلزا میاندورود - نمایش محتوای خبر

 

 

مبارزه با علف‌های هرز و آفات در 550 هکتار از اراضی کلزا میاندورود

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از مبارزه با علف‌های هرز و آفات در بیش از 550 هکتار از اراضی کلزاکاری شده این شهرستان خبر داد.

مبارزه با علف‌های هرز و آفات در 550 هکتار از اراضی کلزا میاندورود

سید شبر موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود از مبارزه با علف‌های هرز و آفات در اراضی کلزا کاری شده این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت کنترل علف‌های هرز و آفات در مزرعه کلزا در تولید بهتر و بالای محصول و درآمد بیشتر برای کشاورزان بیش از 550 هکتار مبارزه انجام گرفته است.

وی بیان کرد: از این مقدار حدود 100 هکتار مبارزه با علف‌های هرز و 450 هکتار مربوط به مبارزه با آفات بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود یکی از عوامل مهم محدودکننده کشت کلزا را علف‌های هرز عنوان کرد و افزود: رقابت علف‌های هرز بر کمیت و کیفیت محصول کلزا تاثیر می‌گذارد.

موسوی روش‌های مبارزه با علف‌های هرز را به روش زراعی و شیمیایی دانست و یادآور شد: علف‌های هرز نه‌تنها در مصرف آب، نور و مواد غذایی با کلزا رقابت می‌کنند بلکه اختلاط بذور علف‌های هرز هم خانواده کلزا باعث پایین آمدن کیفیت روغن و کنجاله می‌شود.

وی در پایان گفت: کنترل علف‌های هرز در کلزا نیازمند روش‌های مدیریت زراعی نظیر تناوب زراعی، استفاده از بذرهای عاری از علف هرز و خاک‌ورزی درست همراه با انتخاب علف‌کش‌های مناسب و کاربرد صحیح آنها است.