جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

مبارزه با رانت و زمین خواری در مازندران در دستور کار قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

مبارزه با رانت و زمین خواری در مازندران در دستور کار قرار گیرد

به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله خبره پیش از ظهر سه شنبه در جلسه معارفه بازرس کل استان مازندران افزود: باید با همدلی با سازمان بازرسی و اهداف درست قدم بردارید و مبارزه با زمین خواری و رانت خواری در استان باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه، آموزبانی به عهده سازمان بازرسی است و مسئولیت رسیدگی به شکایت مردم از دستگاه اداری کشور را بر عهده دارد، گفت: آموزبانها به شکایت مردم رسیگی می کنند و در برخی جاها نیز به مبارزه با فساد مالی می پردازند.

خبره بیان داشت: نقشی که سازمان کل کشور ایفا می کند، رسیدگی به شکایت مردم از دستگاه اداری بدون تشریفات اداری است.

خبره افزود: دستگاههای بازرسی موظفند به شکایت مردم ظرف یکماه رسیدگی کنند و برای اجرای قانون اداری باید به شکایت مردم رسیدگی شود.

وی با اشاره به اینکه مطلوب نیست که با سفر هر مقام به هر شهرستان 50 هزار شکایت مردمی جمع آوری شود، عنوان کرد: این امر افتحار نیست و نشان می دهد که مردم از مسئلان استانی راضی نیستند.

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور بیان داشت: بحث ارتقا در کیفیت و سلامت نظام در برخی دستگاهها مورد توجه نشده و باید به ارتقا و آموزش توجه جدی شود.

وی افزود: اجرای صحیح قانون باید ارتقای سلامت و کیفیت را به همراه داشته باشد و فعالیت شورای نظارت باید گسترده تر انجام شود، زیرا نظارت بر اجرای قانون و حسن اجرای قانون دو ظیفه مهم است که اعمال نظارت بصورت دام و سرزده صورت گیرد.

وی درباره فعالیت بازرسان افتخاری نیز گفت: این طرح در اجلاس اخیر مطرح شد و اگر اجرایی شود به منظور اصلاح امور و مباحث مربوط اعمال نظارت و تهیه گزارشات سازمان اجرا می شود.

خبره با تاکید بر اینکه، نگذارید شکایت از سازمانها در دستگاههای نظارتی دیگر ادامه یابد، تصریح کرد: رشد 15 درصدی شکایت دستگاه اداری را نباید داشته باشیم.

در این مراسم سید حسن میری قلعه سری به عنوان بازرس کل استان مازندران انتخاب و از زحمات فتحایت بازرس کل قبلی تقدیر شد.