رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

ماه بندگی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ماه بندگی

ماهي که جان را طراوتي دوباره مي بخشد و روان  آدمي را زنگار از چهره مي شويد... رمضان سفر ه اي است که فقير و غني، همه بر سر آن جمعند. حجي است که در طواف آن همگي با يک لباس، لقاي او را حس مي کنند. در اين ماه خداوند  آغوش رحمت خود را مي گشايد و همگان را به سوي خود فرامي خواند تا از زلال رأفتش جرعه اي بنوشند و واله و شيداي او در محضر عدلش حاضر شوند.

ماه مبارک رمضان در فرهنگ عامه مردم مازندران  با آداب و رسوم خاصي همراه است  در اين راستا برنامه ماه بندگي  در قالب ترکيبي با رويکرد گرامي داشت اين ماه پر برکت  و همدلي بين اقشار مختلف استان  و آشنايي بيشتر مردمان  و جوانان با فرهنگ رمضان و آموزه هاي ديني  به مدت 60 دقيقه قبل از افطار به صورت زنده تهيه شده است.  مهدي حاجي زاده تهيه کنندگي اين مجموعه 30 قسمتي را به عهده دارد  و حسين يوسفي کارگردان و مرتضي عرب و الهه زهري  مجريان اين مجموعه هستند.

گزارش از مجامع قرآني و آموزش قرآن،  گزارش از محافل و مساجدي که دراين ماه مبارک فعال  مي باشند، حضور  هنرمندان خوشنويس  ،  بررسي بهداشت ماه مبارک  رمضان با حضور کارشناس و پزشک .... از ديگر آيتمهاي اين برنامه است.

به گزارش روابط عمومي شبکه تبرستان،  ديگر عوامل برنامه عبارتند از:

نورپردازان و تصويربرداران:شهريار رفيقي ، تقي قاسمپور ، محمد صادق ذاکري و منفرد

صدا برداران : رجب صادقي، کاظم اسماعيلي وسيد مصطفي شجاعي

گزارشگر :فرنگيس فرج زاده

دستيارتهيه :سودابه عليزاده

نويسنده : جميله تقوي

تدوينگر :عليرضا امراء