سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ماهیت انقلاب ما فرهنگی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ماهیت انقلاب ما فرهنگی است

امام جمعه رامسر با تاکید بر اینکه ماهیت انقلاب ما فرهنگی ست، گفت: چرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی همیشه به سمت کمیسیون برنامه و بودجه و یا صنایع می‌روند در صورتی که مسائل فرهنگی اولویت نخست کشور است.

ماهیت انقلاب ما فرهنگی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان رامسر، حجت‌الاسلام سید جعفر رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی استثنایی برای اصلاح ارتباط و تقویت ارتباط با خداست، گفت: سعی شود تا از بکات این ماه عظیم به نحو شایسته استفاده شود.

امام جمعه رامسر با اشاره به شروع به کار دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امیدواریم در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل این دوره، دوره متفاوتی باشد که منشأ خدمات بیشتری برای مردم شود.

وی با بیان اینکه در بعضی مسائل ضعف وجود دارد، ادامه داد: در بعضی مسائل ضعف قانون، در بعضی ضعف اجرای قانون و گاهی نیز ضعف ضمانت قانون وجود دارد.

رضایی تاکید کرد: با تلاش نیروهای نظامی و انتظامی امنیت خوبی در کشور حاکم است اما در مسائلی چون معیشت مردم، طلاق، اعتیاد و چالش‌های اجتماعی مشکلات فراوانی وجود دارد.

خطیب نماز جمعه رامسر خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مازندران باید مجمعی همدل باشند و مشکلات را استانی ببینند نه اینکه منطقه‌ای عمل کنند تا با همراهی مردم همیشه در صحنه که به گروه‌های چپ و راست کار ندارند مشکلات حل شود.

وی با اشاره به اینکه بعد از تصویب اعتبارنامه‌ها در مجلس، کمیسیون‌ها شکل می‌گیرد، اظهار کرد: در همه دوره‌ها شاهد مظلوم واقع شدن کمیسیون فرهنگی هستیم که فقط چهار نفر از نمایندگان راغب بودند در کمیسیون فرهنگی عضو شوند که جای تأسف دارد.

رضایی با تاکید بر اینکه ماهیت انقلاب ما فرهنگی است، گفت: چرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی همیشه به سمت کمیسیون برنامه و بودجه و یا صنایع می‌روند در صورتی که مسائل فرهنگی اولویت نخست کشور است.

وی افزود: اگر در حوزه اقتصاد و صنعت مشکل داریم به این دلیل است که در فرهنگ اقتصاد و یا فرهنگ صنعت مشکل وجود دارد و همچنین اگر در بحث آموزش و پرورش مشکلی است به دلیل وجود مشکل در فرهنگ آموزش و پرورش است.

امام جمعه رامسر با اشاره به اینکه تا زمانی که فرهنگ از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مظلوم و بی‌اعتنا واقع شود چطور انتظار حل شدن مشکلات فرهنگی را داریم، خاطرنشان کرد: شما باید هشیار باشید که چه کسی را در رأس امور قرار می‌دهید.

رضایی با بیان اینکه از 12 نماینده مازندران فقط یک نفر عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی شد، اظهار کرد: چطور انتظار داریم مشکلات مازندران که قطب کشاورزی است برطرف شود.

وی در پایان گفت: ضعف‌های کشور باید ریشه‌یابی شوند و تدابیری برای مسائل مهم اندیشیده شود تا مشکلات حل شود.