جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

مانور پناه گیری و خروج اضطراری بهزیستی در ساری برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مانور پناه گیری و خروج اضطراری بهزیستی در ساری برگزار شد

نخستین مانور پناه گیری و خروج اضطراری مراکز بهزیستی روز چهارشنبه با حضور مدیر کل بهزیستی استان مازندران در مرکز جامع درمان و توانبخشی بیماران روانی مزمن فروردین ساری برگزار شد .

مانور پناه گیری و خروج اضطراری بهزیستی در ساری برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مدیر کل بهزیستی مازندران در حاشیه این مراسم ، هدف این مانور را آمادگی در جهت مقابله بهنگام ، بررسی چالش ها و مشکلات در زمان بروز سوانح ، کاهش آسیب پذیری ، تمرین زندگی در شرایط سخت ، افزایش آمادگی و توانایی ، مدیریت بحران در زمان بروز حوادث غیر مترقبه ، کاهش استرس بیماران و پرسنل مراکز و نیروهای امدادی ، آمادگی سازمان های متولی امر امداد و نجات و ارتقا کیفیت ارتباط فرا سازمانی در زمان بحران دانست .
سعید آرام گفت : مانورهای پناه گیری و خروج اضطراری بزودی در2 مرکز منتخب ، مرکز سالمندان و مرکز بیماران روانی مزمن ساری و مرکز معلولان جسمی حرکتی شهر سرخ رود نیز برگزار خواهد شد .
وی افزود : در حال حاضر 102 مرکز توانبخشی و بیماران روانی در مازندران به صورت شبانه روزی ، روزانه و ویزیت در منزل در حال انجام وظایف خود هستند .
مدیر کل بهزیستی مازندران تعداد بیماران جسمی حرکتی و روانی مزمن در استان را پنج هزار نفر اعلام کرد و گفت : از این تعداد 340 نفر هویت نامعلوم داشته و به صورت شبانه روزی در مراکز درمانی استان اقامت دارند .
وی اظهار داشت : اینگونه مانورها با توجه به شرایط خاص هر مرکز از نظر نوع معلولیت های بیماران ، سطوح مختلف آموزش پذیری ، میزان وابستگی معلولین و همچنین شکل و استحکام ساختمان اقامت بیماران برگزار می شوند .
مرکز جامعه درمان و توانبخشی بیماران روانی مزمن فروردین ساری در سال 1381 تاسیس شد و اکنون با 103 بیمار شبانه روزی مقیم در این مرکز به کار خود ادامه می دهد .