سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

مانور مهار نشت گاز در 2 تصفیه‌خانه مازندران برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مانور مهار نشت گاز در 2 تصفیه‌خانه مازندران برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مازندران، در مانور مهار نشت گاز کلر با حضور اساتید مجرب شرکت کلر پارس تبریز و 21 نفر از پرسنل تأسیسات کلرزنی گازی در شرکت آب و فاضلاب مازندران با موفقیت انجام شد.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب مازندران با اشاره به اینکه این مانور در راستای بهره‌برداری اصولی از سیستم‌های گندزدایی گاز کلر، ارتقای ظرفیت کاربران تجهیزات کلرزنی و استفاده بهینه از لباس‌های ضد اسید در هنگام بروز نشت گاز کلر انجام شده است، گفت: در این  مانور از جدیدترین تجهیزات ایمنی برای  مقابله با نشت گاز کلر استفاده شده است.

رضا فکری تصریح کرد: این مانور در راستای رویکرد استانداردسازی فرآیندهای کاری و با هدف تمرین روش‌های استاندارد کنترل نشت گاز کلر صورت گرفته است.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب مازندران بیان کرد: روش شبیه‌سازی نشت کلر، قرار‌گیری گروه اطفا در شرایط مشابه، نشت گسترده بدون آسیب به پرسنل، تجهیزات ناشی از نشت واقعی گاز و عدم نیاز به تخلیه جمعیت اطراف محل برگزار شد.

وی از بهره‌برداری 7 سری کیت ایمنی شامل لباس ضد اسید گاز کلر، سیستم تنفسی کامپوزیت، ماسک ضد گاز کلر  و 5 سیستم هشدار دهنده خودکار گاز کلر توسط شرکت آب و فاضلاب مازندران خبر داد و گفت: 500 میلیون ریال برای خرید این تجهیزات هزینه شده است.