سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

مانور مقابله با افت فشار گاز در بابل برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مانور مقابله با افت فشار گاز در بابل برگزار شد

محسن عرب مقصودیˈ شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در ساری همچنین با اشاره به اینکه در صورت افت فشار گاز ، مصارف خانگی در اخرین سطح و مرحله احتمالی کمبود فشار قرار خواهند داشت گفت : مانور فقط برای واحد های تولیدی و صنعتی ، ادارات ، واحد های تجاری ، دامداری ها ، گل خانه ها ، مدارس و آموزشگاههای عالی ، نانوایی ها و در نهایت مصارف خانگی است.

وی ادامه داد: در مانور امروز فقط آمادگی مقابله با افت فشار در مواردی غیر از واحد های مسکونی و مصارف خانگی تمرین شد .

بگفته عرب مقصودی میزان آمادگی پیمانکاران شرکت گاز مازندران نیز در این مانور محک جدی خورد و سرعت العمل خارج کردن مصارف غیر خانگی در زمان افت فشار نیز تمرین شد.

عرب مقصودی ادامه داد: در این مانور از نیروهای و توان کارشناسی استانهای معین گیلان و گلستان نیز استفاده شد .

بگفته عرب مقصودی سنجش و افزایش آمادگی کارکنان شرکت گاز مازندران نیز در این مانور مورد نظر قرار داشت

عرب مقصودی در ادامه به وجود ظرفیت هایی که برای جبران افت فشار گاز در چهار سال اخیر در مازندران بوجود آمده است اشاره کرد و گفت: اکنون از خط سوم انتقال گاز عسلویه تا رشت با ظرفیت 110 میلیون مترمکعب در روز بهره برداری می شود .

وی با بیان اینکه این خط عاملی برای جبران افت فشار گاز غرب مازندران خواهد بود ادامه داد: از آنجاییکه رشت فقط روزانه 16میلیون متر مکعب مصرف دارد این مقدار گاز در خط سوم می تواند جبران خوبی برای استان مازندران باشد.

وی از راه اندازی خط گاز میامی تا دشت در دامغان اشاره کرد و گفت: این خط با ظرفیت 40 میلیون مترمکعب می تواند جبران کننده گاز از شرق مازندران باشد.

عرب مقصودی در ادامه به پروژه خط دامغان -کیاسر و ساری اشاره کرد و گفت: این خط نیز در شهرستان سمنان انجام شده ولی به دلیل مشکلات زیست محیطی در منطقه مازندران به تعویق افتاد.

وی ادامه داد: این طرح با 600میلیارد تومان اعتبار دوباره با انتخاب پیمانکار جدید در بخش دیگری از مسیر اغاز شده است.

مدیر عامل شرکت گاز مازندران گفت: هم اکنون 324 کیلومتر خط انتقال گاز در مازندران وجود دارد .