سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

مانور تخصصی زلزله و نجات از آوار شرق مازندران برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مانور تخصصی زلزله و نجات از آوار شرق مازندران برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، مانور تخصصی زلزله و نجات از آوار با حضور تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر شهرستان های بهشهر، نكا، ساري و جويبار و ادارات عضو ستاد بحران (برق، آب، گاز، راه، بنیاد مسکن) پیش از ظهر امروز به میزبانی هلال احمر بهشهر برگزار شد.

غلامعلي فخاري، معاون امداد و نجات هلال احمر مازندران در اين مانور گفت: يكي از مسائل مهم در مقابله با حوادث، آموزش هاي لازم در برابر حوادث غير مترقبه است كه در مازندران با قوت دنبال مي شود.

وي با بيان اینکه مازندران از استان های پرخطر در کشور محسوب می شود، اظهار کرد: آموزش امداد و نجات در برابر مقابله با بلایای طبیعی در مازندران بايد در استان بصورت همگاني و در تمام سطوح دانش آموزي، زنان خانه دار، كاركنان و مرد و زن برگزار شود.

فخاري ادامه داد: از 49 حادثه در جهان 31 حادثه در ايران حادث مي شود  و بيشترين حوادث در بخش زلزله و سيل است كه بايد در جهت حداقل رساندن حوادث تلاش شود.

مدير جمعيت هلال احمر بهشهر نيز در اين مراسم گفت: مانور تمرين و تكرار امداد و نجاتي است كه آموزش ديديم تا در برابر بحران با آمادگي مناسب وارد شويم.

حسين موسي زاده افزود: فرهنگ مقابله با حوادث باید به مردم بیشتر آموزش داده شود و لذا در اين رابطه با تمام توان وارد شده ايم.

وي ادامه داد: نجات انسان در بحران از مهمترين مسائل است و از اهميت بالايي برخوردار است كه بايد اين امداد و نجات را به روز كنيم تا در نجات خود، خانواده و جامعه تلاش كنيم و اين مانور هم در جهت افزايش توان امداد و نجات در شرق مازندران برگزار شد.

{jcomments off}